banner262

Spor Lisesinin Öğrencileri Başarılarıyla Göz Kamaştırıyor

Karaman Spor Lisesinin başarılı sporcuları Okul Müdürü İsmail Doğan ve Beden Eğitimi Öğretmeni Gökhan Kaya ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

Spor Lisesinin Öğrencileri Başarılarıyla Göz Kamaştırıyor

Karaman Spor Lisesi sportif alanlarda elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Tekvando, halter, badminton branşlarında dereceler elde eden kız öğrenciler sevinçlerini İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile paylaştı.

Karaman Spor Lisesinin elde ettiği başarılardan dolayı gurur duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başarıların kalıcı olabilmesi için sürekli üstüne koyarak gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Hangi işi yaparsanız yapın önce işinizi sevmek gerekiyor diyen İl Müdürü Kuntoğlu, yapılan işi başarmak için ise disiplinli bir şekilde çok çalışılması gerektiğinin altını çizdi. Kuntoğlu, “Alanında başarılı olmuş kişilerin hayatlarına baktığınız zaman günde 16-17 saat çalıştıklarını göreceksiniz. Hangi alanda çalışırsanız en iyisini yapmaya ve yakalamaya çalışın. Başarı tesadüfi değildir. Başarıyı elde etmek için düzenli çalışmak olmazsa olmazlardandır” dedi.

Spor yapmanın insanı olgunlaştırdığına dikkat çeken Mevlüt Kuntoğlu, “Spor insanı hem olgunlaştırır hem de sakinleştirir. Hayata daha farklı bir açıdan ve pencereden bakmanıza neden olur. Geleceğe hazırlanmanızda sporun çok büyük kazanımları olacaktır ” diye konuştu. Çalışmalarından dolayı okul idarecilerini, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.

Elde edilen başarılar hakkında İl Milli Eğitim Müdürüne bilgiler veren Karaman Spor Lisesi Müdürü İsmail Doğan, Karaman Spor Lisesinin, adına yakışır şekilde sportif alanda başarılarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ettiğini söyledi.

Okul Müdürü İsmail Doğan, “Okulumuz öğrencilerinden Berna Akbulut şubat ayı içinde Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından Antalya´da düzenlenen 5. Avrupa Kulüpler Şampiyonasında 46 kg da Kazakistan, Macaristan, Ukrayna ve finalde de Türk rakibini yenerek Avrupa Şampiyonu olmuştur” dedi.

İsmail Doğan, “11 Şubatta Kayseri ilinde yapılan Okullar Arası Halter Türkiye Şampiyonasında okulumuz öğrencilerinden Arzu Akıllı’nın 44 kg da, Emine Pulat 53 kg da Türkiye 4.sü olarak bizleri gururlandırmışlardır. Ayrıca okulumuz Badminton Kız Takımı da Karaman adına bir ilki gerçekleştirerek, Konya da yapılan okullar arası grup müsabakalarında grup 2.si olup bu branşta Türkiye de ilk 19 takım arasına girmeyi garantileyerek, 01-04 Nisanda Bursa’da yapılacak Türkiye şampiyonasında okulumuzu ve ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştır” ifadelerini kullandı.

Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun başarılı öğrencileri ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner271