banner286

Atletler Soğuk Havaya Aldırış Etmedi

Karaman’da düzenlenen okullar arası yıldızlar ve gençler atletizm il birinciliği yarışmaları sona erdi.

Atletler Soğuk Havaya Aldırış Etmedi

Okul Sporları 2016-2017 yılı faaliyet programında yer alan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen okullar arası yıldızlar ve gençler atletizm il birinciliği yarışları 27 okuldan 134 sporcunun çekişmeli geçen mücadelesine sahne oldu. Gün boyunca soğuk havanın etkisini gösterdiği yarışlarda bin 500, 3 bin ve 5 bin metre kategorilerinde mücadele eden sporculara takım arkadaşları tezahüratları ile destek oldu.

Heyecanın üst seviyede olduğu müsabakalar sonunda Genç Kızlar A kategorisinde Spor Lisesi, Genç Kızlar B kategorisinde Ayrancı Çok Programlı Anadolu Lisesi birinci olurken Genç Erkekler A kategorisinde Bifa Lisesi ve Genç Erkekler B kategorisinde ise Ermenek Hasan Kalan Anadolu Lisesi il birincisi olan takımlar oldu. Yıldızlar kategorisinde yapılan yarışlarda mücadele eden Lale Ortaokulu ise her iki kategoride de il birincisi olarak yarışlara damga vuran takımlar arasında yer aldı.

Yarışlar sonunda dereceye takımlara kupa ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Şube Müdürleri Mustafa Karadeniz, Aydın Kaya, Okul Sporları İl Temsilcisi Yaşar Çalışkan, Atletizm İl Temsilcisi Murat Yurdadön, antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından takdim edildi.

Ödül töreni sonrasında okul sporları atletizm müsabakalarına katılımların fazla olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren Kısacık, “İlimizde düzenlenen atletizm müsabakalarında dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Onları bu yarışmalara hazırlayan antrenörlerimize ve beden eğitimi öğretmenlerimizi de ayrıca teşekkür ediyorum. İl müdürlüğümüz tarafından düzenlenen okul sporları atletizm müsabakalarında dereceye giren sporcularımız Atletizm Federasyonumuz tarafından yapılacak olan bölgeler arası atletizm yarışmalarında ilimizi temsil edeceklerdir. Burada dereceye giren sporcularımıza şimdiden katılacakları müsabakalarda başarılar diliyor, müsabakalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Takımlar ve Ferdi kategorilerde oluşan genel sıralama ise şöyle oluştu:

Takım:

Genç Kızlar A: 1. Spor Lisesi, 2. Ayrancı Çok Programlı Anadolu Lisesi, 3. Ermenek Çok Programlı Anadolu Lisesi

Genç Kızlar B: 1. Ayrancı Çok Programlı Anadolu Lisesi, 2.Ermenek İMKB Anadolu Lisesi

Genç Erkekler A: 1. Bifa Lisesi, 2. Spor Lisesi, 3. Ayrancı Çok Programlı Anadolu Lisesi 4. Prof. Dr. Ömer Dinçer AİHL

Genç Erkekler B: 1. Ermenek Hasan Kalan Anadolu Lisesi, 2. Ayrancı Çok Programlı Anadolu Lisesi, 3. Ermenek İMKB Anadolu Lisesi

Yıldız Kızlar: 1. Lale Ortaokulu, 2. Yavuz Selim Ortaokulu, 3. İstiklal Ortaokulu, 4. Bifa Ortaokulu

Yıldız Erkekler: 1. Lale Ortaokulu, 2. Yunus Emre Ortaokulu, 3. Yavuz Selim Ortaokulu 4. Alparslan Ortaokulu

Ferdi:

Genç Kızlar A: 1. Derya Ateşli, 2. Ayşenur Dikici, 3. Şule Yakışıklı, 4. Merve Şencan

Genç Kızlar B: 1. Buket İbili, 2. Gülşen Çekmece, 3. Şekran Şeker, 4. Ezgi Sevci

Genç Erkekler A: 1. Berat Ergil, 2. Celil Durmaz, 3. Yasin Akçakaya, 4. Ersin Taşkara

Genç Erkekler B: 1. Emre Geniş, 2. Ali Gedikli, 3. Mert Tarhan, 4. Basri Ayten

Yıldız Kızlar: 1. Ayşe Taş, 2. Tuğba Ecirci, 3. Fadime Küçükyarma, 4. Nagihan Alkan

Yıldız Erkekler: 1. İbrahim Aydaş, 2. Mahmut Şakar, 3. Mustafa Öcalan, 4. Emin Gelir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285