1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Okul Yöneticileri Değerlendirme Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan başkanlığında çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl millî eğitim müdür yardımcıları, ilçe millî eğitim müdürleri ve şube müdürleri ile il geneli okul yöneticilerinin katıldığı toplantıda yarıyılın değerlendirmesi, gerçekleştirilen ve yapılacak çalışmalara ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın, yakın zamanda hayatını kaybeden Zübeyde Hanım Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ali Parlayıcı'ya rahmet dilekleri ve baş sağlığı ile başladığı toplantıda; okullarda salgına dair son durum, Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi, mesleki eğitime yönelik yenilik ve uygulamalar, seçmeli dersler, eğitim çalışanlarına verilen ilk yardım eğitimleri, aday öğretmen uygulamaları, BİLSEM başvurularındaki değişiklikler ve Ermenek BİLSEM'in açılışı, okul, eğitim kurumları ve müdürlük tarafından uygulanan projeler (Erasmus, KA2, TÜBİTAK, Teknofest, yerel ve ulusal ajans projeleri), modül takip ve girişleri ile ilgili detaylı konular ele alındı.

Ardından Temel Eğitim Şube Müdürü Mehmet Baysal'ın, eğitim öğretime ilişkin yapılması gereken yıl sonu işlemleri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi ve okulöncesi eğitim ile İYEP işlemleri konularında bilgilendirmeleri sonrasında İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, yabancı dil eğitimi ve projelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Toplantı, iyi dilek temennileri ile son buldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284