BEŞ BULUŞ PATENT TESCİLİ ALDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin beş ulusal patenti Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edildi.

BEŞ BULUŞ PATENT TESCİLİ ALDI

KMÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Aydın, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Sadık Alper Yıldızel ile Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Şahbaz ve Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Türkay Kölüş’ün beş farklı buluşu tescillendi.

Prof. Dr. Nevzat Aydın ile Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Güleç ve Arş. Gör. Dr. Mesut Ersin Sönmez’in, ‘Bitkilerde Koleoptil Uzunluğu Belirleme Ekipmanı’ ile ‘Bitkilerde Kök Açısı Belirleme Ekipmanı’ buluşu, Doç. Dr. Sadık Alper Yıldızel’in ‘Çimento Esaslı Çok Katmanlı Soğurucu Özellikli Elektromanyetik Kalkanlayıcı Kompozit Yapı Kaplama Malzemesi’ başlıklı buluşu, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Şahbaz’ın ‘İnce Cidarlı Açık Kesitli Profil İçin Yeni Bir Aşırı Plastik Deformasyon Metodunun Geliştirilmesi’ başlıklı buluşu ile Dr. Öğr. Üyesi Türkay Kölüş’ün ‘Makaslama Bağlantı Testi İçin Yeni Örnek Hazırlama Aparatı’ başlıklı buluşu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edildi.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, 2023 yılı içerisinde 5 ulusal patent tescili almanın önemine vurgu yaparak “Türk Patent ve Marka Kurumu” tarafından öğretim üyelerimizin beş farklı buluşu tescil edildi ve bu patent başvurularında üniversitemiz ortak olarak yer almaktadır. Üniversitemizin akademik çalışmalarla her gün yeni bir başarıya imza atması hem şehrimizin hem de ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaya devam edecektir. Bu anlamda çalışmaları ile bizlere bu gururu yaşatan akademisyenlerimize gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2023, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284