İl Müdürü Kuntoğlu, “Amacımız Daha İyiyi Başarmaktır”

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Ortaöğretim Kurumları Gelişim, İzleme ve Değerlendirme Hizmetlerine İlişkin Eylem Planı çerçevesinde okul zümre başkanlarına yönelik düzenlenen ölçme ve değerlendirme teknikleri seminerinde konuştu.

İl Müdürü Kuntoğlu, “Amacımız Daha İyiyi Başarmaktır”

Karaman Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Topal, KMÜ Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Gülçin Zeybek, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Selamlamanın ardından konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, müfredat değişikliği ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak tüm derslere ait müfredat değişikliğinin bu yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti. Ardından bu yıl liselere geçişte uygulanacak sınavdan bahsederek böylelikle mesleki eğitimin daha başarılı hale gelebileceğini söyledi.

“Bilenin üstünde daha iyi bilen vardır.” diyerek konuşmasına devam eden İl Müdürü Kuntoğlu, alanında uzman olan KMÜ Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Gülçin Zeybek’in seminerinin faydalı olacağını ifade etti. Kuntoğlu “Doğru yöntem ve tekniklerle yapılan ölçme değerlendirme, öğrencinin daha doğru ve bilinçli değerlendirilmesi, geleceğe hazırlanması ve yönlendirilmesi bakımından önemlidir. Daha iyi, iyinin düşmanıdır. Amacımız daha iyiyi başarmaktır. Bu da öğretmenlerimizle gerçekleşecek. Bilgiye ulaşımın çok kolay olduğu çağımızda öğretmenlerimiz bilgi kaynakları değil eğitim önderleridir. O nedenle zaman zaman önderlerimizin bilgilerini tazelemesi, yenilemesi gerekmektedir.” diyerek konuşmasına son verdi.

İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu´nun ardından ölçme değerlendirme tekniklerine ilişkin Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Gülçin Zeybek sunumunu gerçekleştirdi.

2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı Ortaöğretim Kurumları Gelişim, İzleme ve Değerlendirme Hizmetlerine İlişkin Eylem Planı çerçevesinde 13-15 Aralık 2017 tarihlerinde matematik, fizik, kimya ve biyoloji dersleri, 18-20 Aralık 2017 tarihlerinde de Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisi ile felsefe grubu okul zümre başkanlarına yönelik yapılacak seminer çalışması üç gün sürecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284