Özel Eğitimde Uygulamalı Davranış Analizleri Ele Alındı

Karaman Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından “Özel Eğitimde Uygulamalı Davranış Analizi ve Davranış Değiştirme Yöntemleri” konusunda özel eğitim öğretmenleri ve rehberlik öğretmenlerine yönelik seminer düzenlendi.

Özel Eğitimde Uygulamalı Davranış Analizleri Ele Alındı

Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Topal, Ankara İlgi Otizm Derneği Eğitim Koordinatörü Dr. Ersin Timuçin ile özel eğitim öğretmenleri ve rehberlik öğretmenleri katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünün davetlisi olarak Karaman’a gelen Ankara İlgi Otizm Derneği Eğitim Koordinatörü Dr. Ersin Timuçin “Özel Eğitimde Uygulamalı Davranış Analizi ve Davranış Değiştirme Yöntemleri” konusunda özel eğitim öğretmenleri ve rehberlik öğretmenlerine yönelik seminer verdi.

Otizmli çocukların aile davranışlarını ele alarak konuşmasına başlayan Dr. Ersin Timuçin, ailelerin ilk olarak çocuklarının durumuna ilişkin kabullenme evresini yaşadığını ifade ederek otizmi kabullenmiş ailelerle bireye daha fazla katkı sağlanabileceğini söyledi.

Ebeveynlerin kabullenme evresinden sonra sürecin daha sağlıklı bir şekilde sürdürülebildiğinin altını çizen Dr. Ersin Timuçin, sonrasında kardeşlerin uyum eğitiminin önemine değindi.

Yardımcı destek hizmetleri, bireyselleştirilmiş program; destek, öğrenme ve iletişim çevreleri, akran desteğiyle, pekiştirme ve alışkanlık zinciri, modeller, otizm örnekleri, eğitim ortamı ve niteliği konularında verdiği bilgilerle sunumunu yapan Dr. Timuçin, aynı gün aile eğitimine yönelik programını da gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284