“Bir Varmış Bir Yokmuş” Masal Anlatma Yarışması Sona Erdi

“Bir Varmış Bir Yokmuş” Masal Anlatma Yarışması Sona Erdi

Final için ev sahipliğini Gevher Hatun Anaokulu’nun yaptığı programa İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Sarıveliler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan, Başyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cura, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve davetiler katıldı.

Öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini ifade edebilme fırsatını sunmak, özgün eserler oluşturmak ve bu eserleri sunabilmelerini sağlamayı amaçlayan yarışmada öğrenciler kostümleriyle görselleştirdikleri masallarını sunarken izleyicilere renkli ve keyifli anlar yaşattı.

Altı okulun finalde yarıştığı ve toplam 52 okulun katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada birbirinden hünerli öğrencilerin sergilediği performanslar seçici kurul tarafından değerlendirildi. Seçici kurulun yapmış olduğu değerlendirme sonucunda, Cumhuriyet Nihat Arslan İlkokulu adına yarışan Ece Güngörer birinci oldu. Dr. Faruk Sükan İlkokulu adına yarışan Ceren Kazel ikinci olurken Mehmet Çavaş İlkokulu öğrencisi Rukiye Nevin Özkan üçüncü oldu.

Sarıveliler Ahmet Tufan Şentürk İlkokulu öğrencileri Fatma Medine Kutlu ve Mustafa Uğurlu’nun anlattıkları masal ise jüri özel ödülüne layık görüldü. Dereceye giren öğrenciler mutluluklarını öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaştı.

Final programı, finale kalmaya hak kazanan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından ödüllerinin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284