banner329

‘Kariyer Yolunda Kaymakamlık' Konulu Söyleşi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) 'Kariyer Yolunda Kaymakamlık' konulu söyleşi düzenlendi.

‘Kariyer Yolunda Kaymakamlık' Konulu Söyleşi

Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kamu Denetçiliği Öğrenci Topluluğu, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrenci Topluluğu, Uluslararası İlişkiler Öğrenci Topluluğu ile Genç Kızılay Öğrenci Topluluğu iş birliğinde düzenlenen söyleşiye Başyayla Kaymakamı Dr. Erdal Bilgiç konuşmacı olarak katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonunda düzenlenen programa İİBF Dekanı Prof. Dr. Ercan Oktay, fakültenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlik, söyleşi ile devam etti.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde doktora yaptıktan sonra kaymakam sınavlarına girerek Başyayla Kaymakamı olarak atanan Dr. Erdal Bilgiç tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Kaymakam Dr. Bilgiç, kaymakam kimdir, hangi mevzuata göre atanır, sınava kimler başvuru yapabilir, sınav konuları ve süresi, çalışma kaynakları, mülakat ve kaymakam adaylığı süreci hakkında öğrencilere detaylı bilgiler aktardı.

Kaymakam olma sürecinde kendi yaşadıklarını ve çalışma prensibini öğrencilerle paylaşan Dr. Erdal Bilgiç öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtladı.

Söyleşi, hediye takdimlerinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285