Ödüller Sahiplerini Buldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Helal Finans Araştırma Derneği (HEFİAD) tarafından düzenlenen ‘Olmak’ konulu makale yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Cumhuriyetin 100. yılı anısına düzenlenen  ‘Olmak’ konulu makale yarışması ödül törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, HEFİAD Genel Başkanı Mehmet Gürdaş, üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı yarışmada seçici kurul adına söz alan KMÜ Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdris Nebi Uysal, “Mevlana, Yunus Emre ve Ömer Seyfettin adına ülkemizde pek çok yarışma düzenleniyor. Bizde KMÜ olarak ‘Dilimiz Kimliğimiz’ makale yarışmasının bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdik. Maksadımız burada sadece anmak değil, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç gibi hangi yazarı okuyorsak hayatımıza onun hayatından birçok noktayı devşirebilmektir. Bu isimler bizim medeniyetimize yön veren isimlerdir.” dedi.

HEFİAD Genel Başkanı Mehmet Gürdaş ise “Dil, milletin en asli unsurudur. Dil bozulursa kültür bozulur. Kültür bozulursa adalet bozulur. Adalet bozulursa da kaos oluşur. ‘Dilimiz Kimliğimiz’ ana başlığı altında düzenlenen bu yarışmamızın Karaman’a ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı da “Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen yarışmada desteklerini esirgemeyen HEFİAD Genel Başkanı Mehmet Gürdaş’a, jürimize, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Programda açış konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284