STEM’DEN STEM+’YA Kitabını Tanıttılar

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan “STEM’DEN STEM+’YA” adlı eğitici kitap okurlarla buluştu.

STEM’DEN STEM+’YA Kitabını Tanıttılar

Yazarlar Çevik, Şentürk ve Abdioğlu, kitaplarını İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’a takdim ederken eğitim camiası için başucu niteliği taşıyan kitapla ilgili açıklamalarda bulundular. Kitapta uygulamaya dönük olarak 25 adet etkinliğe yer verdiklerine dikkat çeken akademisyenler bu etkinliklerin tamamının kendileri tarafından bizzat uygulandığını ve test edildiğini belirterek böylece etkinliklerde karşılaşılabilecek sorunları en aza indirgemeyi amaçladıklarını söylediler.
Eser aracılığıyla öğretmenlere, öğretmen adaylarına, velilere, öğrencilere, kısacası bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm insanlara STEM, STEAM ve STEM+ ders planları ve etkinlikleri ile ilgili önemli bir başucu eseri oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren akademisyenler, "Prof. Dr. Aziz Sancar’ın takdimiyle başlayan kitabımızın, kütüphanelerde bulunması gereken kitaplar arasında yer alacağını ümit ediyor; kitabın STEM severlere ve STEM’e ilgi duyanlara faydalı olmasını diliyoruz." dediler.
Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çevik, Dr. Öğr. Üyesi Cihad Şentürk ve Doç. Dr. Cihat Abdioğlu’nu tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Müdürü Abdurrahman Kurt yaptığı açıklama da“STEM, içerisinde bulunduğumuz dijital çağın ihtiyaçlarının karşılamak için 21. yy becerileriyle donatılmış bireyler yetiştiren bir öğretim yöntemidir. Çıkarmış olduğunuz kitap fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerinin birbiriyle entegrasyonunu hedefleyen STEM, ülke olarak atılım gerçekleştirerek inovasyon ve bilişim alanlarında liderlik edebilecek yetkin bireylerin yetişmesi için büyük kazanımlar sağlayacaktır” dedi
Ziyaret, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Çevik, Dr. Öğr. Üyesi Cihad Şentürk ve Doç. Dr. Cihat Abdioğlu’nun çıkarmış oldukları kitabı İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’a hediye etmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285