Sultanoğlu: “Bizim Görevimiz Kaliteli Ve Donanımlı Bireyler Yetiştirmektir”

İlimizdeki eğitim öğretim hazırlıkları ile ilgili çalışmaların değerlendirildiği 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Dönemi Sene Başı Müdürler Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile ilimiz merkezinde görev yapan tüm okul ve kurum Müdürlerinin katılımıyla Güzel Sanatlar Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sultanoğlu: “Bizim Görevimiz Kaliteli Ve Donanımlı Bireyler Yetiştirmektir”
2016-2017 eğitim öğretim yılı tüm eğitim camiasına hayırlı olsun diyerek toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ülkemizin zor süreci geride bıraktığını söyledi. Sultanoğlu, “Ülkemiz zor bir süreçten geçmekte. Bu süreçte, her birimizin üzerine düşen görev ve sorumlulukları var. Toplumun eğitim liderleri olarak temsil ettiğimiz kurum adına yükümlülüğümüz ve sorumluluğumuz var” dedi.
“Her birimizin yaptığı çalışma, çaba ve katkı daha iyi bir gelecek içindir”
Türk milletinin 15 Temmuz darbe girişiminde bir destan yazdığını belirten İl Müdürü Sultanoğlu, “O tankların önüne yatanlar, o tankların karşısında duranlar, asker elbisesi giymiş teröristlerin silahından çıkan kurşuna hiç geri durmadan göğsünü açarak giden 240 şehidimiz, 2 bine aşkın da gazimiz var. Allah her birinden razı olsun. Şehit ve gazi olanların her biri canıyla kanıyla bu vatanı korudu. Bizde eğitim alanında elimizden gelen mücadeleyi yapmak zorundayız. Yapmış olduğumuz çalışmalarla inşallah geleceğimiz daha aydınlık, daha parlak ve daha güzel olacak. Her birimizin yaptığı çalışma, çaba ve katkı daha iyi bir gelecek içindir” diyerek konuşmasına devam etti.
“Bizim görevimiz daha kaliteli ve daha donanımlı bireyler yetiştirmektir”
Öğretmenlerin ve öğrencilerin verimliliğini artırmak için okul ve kurum yöneticilerine tavsiyelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, okul yöneticilerinin öğretmen ve öğrenci odaklı çalışması gerektiğini ifade etti. Sultanoğlu, “Sabah öğrencinizi ve öğretmeninizi kapıda karşılarsanız ve her akşam çıkışta yine onları kapıdan gönderirseniz iyi bir iletişim ortamı oluşturmuşsunuz demektir. Bu ortamda başarıyı kendiliğinden getirecektir. Bu anlamda öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle daha fazla vakit geçirelim. Yönetici ve öğretmeler olarak bizim görevimiz daha kaliteli ve daha donanımlı bireyler yetiştirmektir. Halkına refah getirmeyi, topluma yararlı olmayı düşünen, ülkemizin ve dünyanın barışı ve mutluluğu için çaba gösteren bir nesil yetiştirmemiz lazım” dedi.
“Okullarımızda sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz devam edecek”
Okullarda bu yıl yine sosyal kültürel faaliyetlerin devam edeceğinin altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu: “Sosyal kültürel faaliyetlerimiz geçen yıl olduğu gibi yine bu yılda devam edecek. Sizden ricam şimdiden öğrencilerimizi proje yarışmalarına katılma konusunda teşvik etmenizdir. Özellikle Bu Benim Eserim, Sağlıcakla Kal, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var, Okuma Zamanı ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan KOP Okuyor Projeleri için öğrencilerimize teşvik etmeliyiz” diyerek sözlerini tamamladı.
Toplantıda, 2015-2016 eğitim öğretim döneminin değerlendirilmesinin ardından 2016-2017 eğitim öğretim yılına dair yapılan hazırlıklar ele alındı. Bu kapsamda; fiziksel şartların iyileştirilmesi, yönetici ve öğretmen durumları, kitap dağıtımı, eğitim öğretime dair yapılacak çalışmalar ve projeler hakkında bilgilendirmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.
Dilek ve temennilerin ardından toplantıya son verildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284