25 Proje Görücüye Çıktı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında öğrencilerin ortaya koyduğu projeler, açılışı yapılan bilim fuarlarında ziyaretçileriyle buluşuyor.

25 Proje Görücüye Çıktı

İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt’un açılışına katıldığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bilim fuarında, öğrencilerin danışman öğretmenlerin rehberliğinde farklı alanlarda ortaya koydukları 25 proje görücüye çıktı. Edebiyattan matematiğe, zenginleştirilmiş gıda projelerinden robotiğe birçok alanda çalışmaları hakkında öğrenciler, ziyaretçilere bilgilendirmelerde bulundular.
Ardından açılışı yapılan Bilim ve Sanat Merkezi Bilim Fuarının açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Kenan Ateş, BİLSEM yöneticileri ve öğretmenler kesti. Astronomi uygulamaları, ışık kirliliği, karbon ayak izi uygulamaları, hologram, el yapımı teleskop ve mikroskop, teknoloji tasarım uygulamaları, antiseptikli alışveriş arabası, robotik yazılım uygulama örneklerinin yer aldığı sergide birbirinden ilginç eserleri ziyaretçiler gözlemleme fırsatı buldu.
Matematik ve fen bilimlerinin yanı sıra resim ve müzik alanlarında da projelerin bulunduğu sergide rehber öğretmenlerin eşliğinde öğrencilerin 27 özgün çalışmasına imza atıldı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285