Alparslan Türkeş Bulvarında Hummalı Çalışma

Başkan Çalışkan Çalışmalar Hakkında Detaylı Bilgiler Verdi

Alparslan Türkeş Bulvarında Hummalı Çalışma
Karaman'ın en önemli güzergahlarından olan ve Valilik Kavşağından Sanayi Kavşağında kadar uzanan Alparlan Türkeş Bulvarı sil baştan yenileniyor. Çalışmalar kapsamında alt yapı tamamen elden geçiriliyor.
Karaman Belediyesi şehrin en önemli güzergâhlarından olan Alparslan Türkeş Bulvarı'nda yoğun bir çalışma sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında, yağmur suyu hattı döşeniyor ve içme suyu şebekeleri, kanalizasyon hatları tamamen yenileniyor. Medaş, Türk Telekom ve Türksat diğer bir koldan hatlarını yeniden elden geçiriyor.
Çalışmalar Neden Uzadı?
Alparslan Türkeş Bulvarı'nda incelemelerde bulunan, çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren ve çalışmaların neden uzadığına açıklık getiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti; " Şehrimizin en önemli güzergâhlarından olan Alparslan Türkeş Bulvarını temelden ele alıyoruz. Geçtiğimiz günlerde çalışmalarına başlanılan bulvar üzerindeki tüm alt yapıyı tamamen elden geçiriyoruz.
Yıllar önce yapılan, deforme olmuş ve kullanılamaz hale gelen tüm alt yapıyı daha uzun ömürlü ve kaliteli bir hale getiriyoruz. Özellikle sağlık açısından risk oluşturan eski içme suyu hatları BESKO ekiplerimiz tarafından daha uzun ömürlü ve sağlıklı, muhtelif çaplarda polietilen borularla değiştiriliyor. Mevcut kanalizasyon hattı üzerinde yıpranmış ve kullanılamaz hale gelmiş kısımlarda yenileniyor. Bir diğer konu ise bulvar üzerinde yağmur suyu hattı yoktu. Çalışmalarımız kapsamında uzun yıllar hizmet verecek ve yağmur suyu sorunlarını ortadan kaldıracak şekilde dış baskılara dayanıklı koruge borular döşüyoruz. Çalışmaların uzun sürmesinin nedeni de bu alt yapı çalışmalarının uzun zaman almasından kaynaklanmaktadır."
Bir Yandan Belediye Diğer Yandan Medaş, Türk Telekom, Türksat Çalışıyor
Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde bir yandan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları çalışmaları sürerken diğer yandan Medaş, Türk Telekom ve Türksat ekipleri de hatlarını yeniden elden geçiriyor.
Bulvar üzerindeki çalışmaları belirli bir koordinasyon halinde sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Çalışkan; " Alparslan Türkeş Bulvarı'nın bir an evvel trafiğe açılması için yoğun bir çalışma sergiliyoruz. İnşallah mümkün olan en kısa sürede tamamlayacağız. Vatandaşlarımıza sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284