Anadolu Gençliği Efendimizin İzinde Sınavını Başarıyla Geçti

Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen “Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi(s.a.v.) Yarışması” tüm Türkiye’de ortaokul ve lise düzeyinde bir milyona yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. “Önce ahlak ve maneviyat” bayrağını eline alıp peygambere sevdalı bir gençlik yetiştirme çabasında olan Anadolu Gençlik Derneği’nin Türkiye geneli yapmış olduğu Siyeri Nebi yarışmasında 16 Aralık 2017 Cumartesi günü bir milyona yakın peygamber(sav) sevdalısı ter döktü.

Anadolu Gençliği Efendimizin İzinde Sınavını Başarıyla Geçti

Karaman genelinde de ortaokul ve lise düzeyinde dört bine yakın öğrencinin katıldığı yarışma, il merkezinin yanında ilçeler, belde ve köy okulları olmak üzere toplam 24 okulda gerçekleştirildi. Heyecanları gözlerinden belli olan peygamber (s.a.v.) aşığı gençlerimiz hafta sonu tatilini sınav için harcadılar.

Konuyla alakalı açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Karaman Şube Başkanı Şabettin Gezen “Geleceğimizin teminatı evlatlarımızın iki cihan serveri peygamber efendimizin ahlakıyla ahlaklanmaları için Türkiye Genelinde organize edilen Siyeri Nebi yarışmasını sorunsuz bir şekilde yaptık. Yaklaşık üç aydır yoğun bir tempoyla çalışan komisyonlarımızla, il merkezi, Ermenek, Başyayla, Sarıveliler, Ayrancı ve Kazım Karabekir ilçelerimizde dört bine yakın gencimizin başvurularını aldık. Bu noktada İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mevlüt Kuntoğlu’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Hayati Kısacık’a, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, gözetmen arkadaşlarımıza ve hassaten soğuk kış günlerine aldırmadan en ücra köylerden sınava katılan evlatlarımıza teşekkür ediyorum. Katılımcılarımız kaybedeni olmayan bu yarışmanın cevaplarına efendimizinizinde.com adresinden ulaşabilirler. Karaman genelinde ortaokul ve lise düzeylerinde kız ve erkek ayrı kategorilerde dereceye giren ilk on beş kişiye ödüllerimiz verilecek. Ödüller, 31 aralık 2017 günü akşamı Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonunda gerçekleştireceğimiz “Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” programında verilecektir. Bu vesileyle yılbaşı eğlenceleri denilen büyük ifsat çalışmalarından uzaklaşıp Peygamberi ahlaka sahip çıkmak isteyen bütün halkımızı Mekke’nin Fethi Programımıza bekliyoruz. Ezgi sanatçısı Ammar Acarlıoğlu’nun eserleriyle gönüllere hitap edeceği gecede sinevizyon, konuşmalar ve birçok sürprizle peygamber iklimine bir yolculuk yapacağız. Bütün halkımızı programımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284