banner358

Bağımlılıkla Mücadele İçin Çalışacaklar

Kamu – Sivil Toplum Kuruluş işbirliğiyle ortak projeler üreterek önleyici tedbirler almayı hedefleyen Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği açılış programı yapıldı. 

Bağımlılıkla Mücadele İçin Çalışacaklar

19 Mart 2019 Salı günü saat 14’de yapılan açılışa Vali Fahri Meral, eşi Zehra Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Bağımlılıkla Mücadele Derneği yönetim kurulu üyeleri, kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Derneğin tanıtım ve faaliyetlerinin anlatıldığı gösterimin ardından açılış konuşmasını yapan Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Zeliyha Akcan konuşmasında derneklerinin İçişleri Bakanlığınca uyuşturucu ile mücadelede ‘Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı 2018 – 2023’ kapsamında kurulduğunu söyledi. Uyuşturucu ve madde bağımlılığının dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de her yaştan gencimiz tehdit eden bir sorun haline geldiğini belirten Akcan konuşmasında özellikle gençlerimizi tehdit eden uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda daha dikkatli olmamız gerektiğini belirtti. 
Akcan sonrasında söz alan ilimiz Valisi Fahri Meral konuşmasında; “Bağımlılıkla mücadele konusunda toplumun her kesiminin başta aileleri olmak üzere eğitim camiası, güvenlik birimleri, kamu kurum ve kuruluşları bu bağımlılıkla mücadele etmelerini istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda işbirliği ve koordinasyonun arttırılmasına yönelik çalışmaların bağımlılıkla mücadele sahasına önemli katkılar sağlayacağını, özellikle uyuşturucu ile mücadelede kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonun önemli bir işlevi bulunmaktadır” dedi. Vali Fahri Meral konuşmasının devamında bağımlılıkla mücadele konusunda dernek çalışanlarının her daim yanında olacaklarını söyledi. 
Protokol konuşmalarının ardından derneğin yönetim kurulu üyelerini ve derneğin eğitimcilerinin tanıtımının yapıldığı açılış programı kurdele kesimiyle sona erdi.  

 

   
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 16:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat k
nevzat k - 2 yıl Önce

HAYIRLI ÖLSUN DERNEK ADRİNİ BİLDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285