banner329

Başkan Demirkollu: “Gazeteciler Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur”

Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Demirkollu: “Gazeteciler Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur”

Yayınladığı mesajında gazetecilerin demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu vurgulayan Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, basın emekçilerinin kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaş ile kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak gibi birçok önemli görevi yerine getirdiğini söyledi.

Basın emekçilerinin gece gündüz mesai gözetmeksizin zor şartlarda çalışarak görevlerini yerine getirdiklerini kaydeden Demirkollu, “Basın mensupları, ülkemizde ve dünyada yaşanan olayları kamuoyuna aktarmak adına özveriyle görev yapmaktadır. Toplumun sesi olarak kamuoyunun düşüncelerini gerekli mercilere aktarmak suretiyle bir köprü vazifesi gören basın mensupları önemli bir kamu hizmetini de yerine getirmektedir.

Toplumların temel ihtiyaçlarından olan basın, sadece haber alma hakkının temsilcisi değil aynı zamanda bireylerin hak ve hürriyetlerini korumada, kamuoyunu bilinçlendirmede, huzur ve güven ortamını güçlendirmede, kültürel etkileşimi sağlamada ve ortak bir anlayış oluşturmada önemli bir misyon üstlenmektedir. Bununla birlikte, basın çalışanlarımızın sorumlu ve ilkeli gazetecilik anlayışı, hem ülkemizde demokrasinin daha sağlam zemine oturmasını sağlayacak, hem de düşünce ve ifade özgürlüğünün artmasına katkı sağlayacaktır.

Gece gündüz mesai gözetmeksizin çalışarak vatandaşlarımızın kesintisiz bilgi almasını sağlayan tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285