Demokrasi Şehidi Muhammet Yalçın’ın İsmi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yaşatılacak

15 Temmuz 2016 Cuma günü kalkışılan darbe girişiminde şehit olan Muhammed Yalçın’ın ismi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine verilecek.

Demokrasi Şehidi Muhammet Yalçın’ın İsmi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yaşatılacak
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul öğrencisi olan Muhammed Yalçın, gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında atılan bombalar sonrasında şehit olmuş ve geçtiğimiz günlerde ilimiz Kâzımkarabekir ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verilmişti.
“Demokrasi yolunda şehit olan Muhammed Yalçın’ın ismi bir okula verildi”
02 Ağustos 2016 Salı günü şehidin ailesini evinde ziyaret eden Vali Tapsız, baba Selahattin Yalçın’a taziyede bulunarak, o karanlık gecede demokrasi mücadelesi verirken şehit olan başta Muhammed olmak üzere, tüm şehitlere Allah’tan rahmet, geride kalanlarına sabrı cemil niyaz etti.
15 Temmuz akşamı karanlığında bu ülkenin birliği ve bütünlüğü için şehit olan tüm insanların şehadetinin ülkemizin varlığı ve bağımsızlığı yolunda bir güneş gibi doğduğunu belirten Vali Tapsız, aldıkları karar sonrasında demokrasi yolunda şehit olan Muhammed Yalçın’ın isminin bir okula verilerek ölümsüzleştirileceğini söyledi.
Vali Tapsız; Okulun isminin “15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi” olacağını belirtti. Darbecilerin kurşunlarına göğüslerini siper ederek yeni bir destan yazan başta Muhammed olmak üzere, tüm şehitlere minnet borçlu olduklarını söyleyen Vali Tapsız, şehit Muhammed Yalçın’ın geride bıraktığı emanetine de devlet olarak her zaman sahip çıkacaklarını sözlerine ekledi.
 “Allah Devletimize Milletimize zeval vermesin”
Baba Selahattin Yalçın, devletin en acılı günlerinde kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, bu süreç içerisinde kendilerine her türlü desteği veren ve acılarını paylaşan başta Valimiz Sayın Süleyman Tapsız olmak üzere, bütün devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum.
Allah sizlerden razı olsun. Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin dedi.
Okula Muhammed Yalçın isminin verilmesinin kendileri için büyük onur ve gurur kaynağı olduğunu söyleyen baba Yalçın, bu konudaki talimatıyla başta Vali Süleyman Tapsız olmak üzere, destekleyen bütün kurum ve yetkililerine teşekkür etti.
Vali Süleyman Tapsız’ın gerçekleştirdiği aile ziyaretine; İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Mustafa Akış, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve İlçe Kaymakamı Hakan Gönen eşlik etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284