banner339

Dünya Çevre Günü Etkinliklerle Kutlandi

5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle ilimizde Çevre ve Orman Müdürlügü tarafindan bir program gerçeklestirildi.

Dünya Çevre Günü Etkinliklerle Kutlandi

Müdürlük hizmet binasi önünde baslayan ve Cumhuriyet Parki’nda sona eren Çevre yürüyüsü sonrasinda Cumhuriyet Parki’ndaki Atatürk anitina çelenk konulup saygi durusunda bulunuldu. Istiklal marsimiz okundu.

Burada törene Vali Yardimcisi Bilal Ölmez, Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Duran, Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun ile ögrenciler ve vatandaslar katildi.

Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Duran yaptigi konusmada, “Çevre, insanlarin ve diger canlilarin yasamlarini boyunca iliskilerini sürdürdükleri karsilikli iletisim içerisinde bulunduklari, fiziki, jeolojik, sosyal ve kültürel bir ortamdir. Insan yasami çesitli dengeler üzerine kurulmustur. Bu dogal dengeyi saglayan zincirin halkalarindan birinin kopmasi bütün sistemin yok olup tahrip olmasi anlamina gelmektedir. Hizla gelisen dünyamizda sehirlerin nüfuslarinin artmasiyla birlikte maalesef çevre sorunlari da artmaktadir.

Insanoglu olarak hepimize düsen görev kullanma, koruma dengesi içerisinde bu dogal dengeyi en üst seviyede çevre bilinci içerisinde gelistirmek ve imar etmektir” dedi.

Vali Yardimcisi Bilal Ölmez’de, “Biz sik sik çevreyle ilgili günlerde insanlarimizin üzerinde çevre bilincini vurgulamak istiyoruz. Bunlari yaparken de hepsinde ortak bir amacimiz var. Su dünyada insan neslinin tek basina olmadigini diger bütün canlilarla beraber aslinda dünyadaki bütün nimetleri paylastigini özellikle vurgulamak, bir bencillikten siyrilmak, onun yerine baska canlilari, baska hayatlari da düsünerek fedakâr bir ruh haliyle yasama duygusu içerisinde bulunmaktir amaç” diye konustu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285