Evlenecek Çiftlere Ücretsiz Zeybek Kursu

Yürüttüğü birçok sosyal sorumluluk projesinin yanı sıra Karaman Kent Konseyi bu kez bir kültür mirası olan 'Zeybek Oyunu' için evlenecek çiftlere ücretsiz kurs düzenliyor.

Evlenecek Çiftlere Ücretsiz Zeybek Kursu
Eğitim Kent Konseyi yeni binasında Halk oyunları öğretmeni tarafından verilecek. Kursa başvuru da bulunan kursiyerlerin halk oyunlarını hobi ya da profesyonel olarak öğrenme isteğine göre gruplandırılacak. Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven konuyla ilgili yaptığı açıklama da şunları aktardı: "Evenecek çiftlere yönelik gerçekleştirilen bu kursta Ege yöresinden çeşitli zeybek oyunlarını ücretsiz olarak vereceğiz. Halk oyunları atalarımızın bize bıraktığı en önemli kültür miraslarından biridir. Amacımız halk oyunları kurslarımızdan faydalanarak bu büyük mirası gelecek nesillere taşınması ve yaşatılmasıdır" dedi.
Kursa kayıt yaptırmak isteyenler Karaman Kent Konseyi yeni binasına(Yeni mahalle Mut caddesi Sebahattin Özer İş Merkezi No:113/2) giderek veya 0 ( 338 ) 226 40 00 nolu telefonu arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirler.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2016, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284