Gel Bu Ramazan Bir Çocuğa Da Sen Bayram Ol

Karaman Kent Konseyi, Ramazan Bayramı dolayısıyla, sığınmacılara ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik bir yardım kampanya başlattı. Kampanya kapsamında toplanacak yardımlar sığınmacılara ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek.

Gel Bu Ramazan Bir Çocuğa Da Sen Bayram Ol
Kent Konseyi sosyal sorumluluk projelerine anlamlı bir kampanya ile yenisini ekliyor. Ramazan Bayramı dolayısıyla" Gel Bu Ramazan Bir Çocuğa da Sen Bayram Ol" isimli yardım kampanyası ile sığınmacılara ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara bayram hediyesi verilecek.
Karamanda bulunan sığınmacılara ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal yardımların öneminden bahseden Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, “Karaman Kent Konseyi Mülteci Çalışma Grubumuz tarafından başlatılan yardım kampanyası ile bu bayram bir çocuğun yüzünü güldürebilmeyi amaçladık. Çalışma Grubumuz Yalnızca gıda dağıtımı değil; eşyası olmayana eşya, bacası tütmeyene kömür, ocağı yanmayana aş oluyor… İnsanlığımızı kışın soğuğuna terk etmemek için yollara düştük. Onlar halısız yorgansız buz gibi evlerde yatarken vicdanımızı kara kışa nasıl Terk edebilirdik ki… Karı merak edip dışarı çıkmak isteyen çocuklar vardı, birde yanmayan sobanın başına üşüyüp karın ortasında ısınmaya çalışan… Ekibimizle bunları tespit ettik. Kışın Başlattığımız Kömür kampanyasıyla 50 hanenin evini ısıttık, hemen ardından çocuklar için başlatılan mont, bot, şapka, bere kampanyası ile 350 çocuğa ulaştık.Un kampanyası başlatarak 150 hanede pişen ekmeğin kokusuna karıştık.Mesele sadece eşya götürmek, kömür götürmek, un bırakmak değildi kapılara aslında. O eşyayla birlikte kapılara bıraktığın bir avuç umutla, bir avuç duadır. Mesele bizim yaşından büyük acısı olan muhacirlerimizin olduğunu, unutmamak ve unutturmamaktır… Hem nasıl izin verebilirdik ki o Çocukların; suların köpüklerinin kucağında, kıtlığın savaşın ortasında ölüp gitmelerine… Mazluma hiçbir zaman kimlik sormadık, Garipse, yetimse, mazlumsa ha Arap olmuş, ha Suriyeli ha Afgan ha Türk ne fark ederdi ki… Adımız mülteci Çalışma Grubu ama kendi halkımızdan geleni de geri çevirmedik, mülteciye Ensar, Türk’e komşu olduk. Bizler Karaman Kent Konseyi olarak gönüllü yol arkadaşlarımızla Muhacir kardeşlerimize Ensar Ruhuyla yaklaşıyoruz. Onlara kucak açıyoruz, Onların acısı bizim acımız, sevinci sevincimiz, duası duamızdır. Biz bütün bunları hayırseverlerimiz vesilesiyle yapıyoruz. Bizlere bu yolda gönlünü sunan, destek veren, yardım eden, herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285