banner329

Karaman’da Genç Girişimcilere İhracat Eğitimi

Ticaret Bakanlığı, İhracat Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Karaman Ticaret İl Müdürlüğü organizasyonuyla ilimizde bulunan genç girişimcilerin ihracata yönelmelerine katkı sağlanması amacıyla çevrimiçi eğitim verildi.

Karaman’da Genç Girişimcilere İhracat Eğitimi

İhracat Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen Genç Girişimci Online Networkü Projesi kapsamında genç girişimcilere yönelik gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda, Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı Uzmanı Gökçen Türk tarafından ihracatta hedef pazar tespiti ve ihracata yönelik devlet desteklerinin neler olduğu anlatıldı.

Genç Girişimcilerin oluşturduğu sivil toplum kuruluşları ve bunların temsilcilerinin katıldığı toplantıda katılımcılara; İhracata nasıl başlanır? Potansiyel müşteri nasıl bulunur? Ticaret Müşavirlerine/Ataşelerine nasıl ulaşılır? İhracatta sağlanan devlet destekleri nelerdir? gibi sorularla bilgilendirici ve faydalı linkler üzerinden yönlendirici bilgilendirme yapıldı.

Toplantı sonunda Bakanlık ve katılımcılara teşekkürlerini ileten Ticaret İl Müdürü Adem Özcan ise, bu toplantının ilimizde bulunan genç girişimcilerin ihracata yönlendirilmesi noktasında faydalı bir eğitim olduğunu belirterek yine bu eğitimin ilimiz ihracatının artırılması hedefine de katkı sağlayacağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285