Karaman’da Yaban Domuzu Sürek Avı Düzenlendi

Karaman'da ekili alanlara zarar veren yaban domuzlarına karşı Damlapınar, Kızılyaka, Göcer Köylerinde sürek avı düzenlendi.

Karaman’da Yaban Domuzu Sürek Avı Düzenlendi

Tarım alanlarında önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda Teknik Personel Emrah ÖGET  başkanlığında  Damlapınar,Kızılyaka,Başkışla ve Göcer  köylerinde sürek avı düzenlenerek zarar veren yaban domuzları itlaf edildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülasyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlenmiştir. Bu bağlamda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, Karaman Avcılık Atıcılık Amatör Balıkçılık ve Spor Kulubü Derneğimize, ava katılan avcılarımıza, İl Merkez Jandarma Komutanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Bölge Müdürlüğü; Doğa Koruma ve Milli Parklar Karaman Şube Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285