Karamanlı Genç Çifçiler Meyvecilik (Elma) Kampında Buluşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Tematik Kamplar Projesi kapsamında 03-07 Ekim 2016 tarihleri arasında Karaman’da yapılacak olan Elma Yetiştiriciliği Meyvecilik Kampında genç çiftçiler bir araya gelecek.

Karamanlı Genç Çifçiler Meyvecilik (Elma) Kampında Buluşacak
Karaman'da elma yetiştiriciliği teması ile düzenlenecek kampta, Karaman ilinde uygulanan Elma Yetiştiriciliği eğitim ve uygulama programlarıyla gençlerin gelişimlerine katkı sağlaması amaçlanacak. Alanında ihtisas yapmış eğitmenler tarafından özenle hazırlanmış olan eğitimlerin yanı sıra, bölgede bulunan modern meyvecilik işletmeleri ve çeşitli meyvecilik merkezleri ziyaret edilerek yerinde uygulamalar gerçekleştirilecek.
40 gencin katılım sağlayacağı proje 5 gün konaklamalı bir şekilde devam edecek. Programın eğitim kısmının Gençlik Merkezinde, uygulama kısmı ise bölgede bulunan modern meyvecilik işletmelerinde yapılacak ve çeşitli meyvecilik merkezleri ziyaret edilecek. Bu kapsamda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve ilgili STK'larla işbirliği yapılacak.
Katılımcılar ve Tarih
18-29 yaş aralığında Karaman ilçelerinde/köylerinde ikamet eden toplam 40 erkek katılımcı belirlenecektir. 03 Ekim 2016 tarihinde açılışı yapılacak olan program, 07 Ekim 2016 tarihine kadar program akışına göre uygulanacaktır.
Başvuru
Karaman merkez ve ilçelerinde (öncelik kırsal kesimde yaşayan gençlere verilecektir) ikamet etmekte olan 18-29 yaş aralığında çiftçilik yapan kişiler Gençlik Merkezine şahsen ya da telefonla başvuru yaparak 5 günlük eğitim programına dahil edileceklerdir.
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Şehit Adnan Ateş Caddesi, No:40 – (Yunuskent Futbol Sahası Karşısı) - Tel: (0338) 213 1611 - Karaman Gençlik Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284