Karamanlı Bisikletçiler Madalyaya Doymuyor

Karamanlı bisikletçiler 2016 yılında katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışlarda 73 madalya kazanarak bir rekora imza attılar

Karamanlı Bisikletçiler Madalyaya Doymuyor
Türkiye’de bir marka haline gelen ve katıldıkları her yarışta adından söz ettiren Karamanlı bisikletçiler, 2016 yılında yakaladıkları yükselişle dikkatleri üzerine çekiyor.
2016 sezonuna iyi bir başlangıç yapan Karamanlı bisikletçiler elde ettikleri ulusal ve uluslararası derecelerle tarih yazmaya devam ediyor. Milli takım bisiklet antrenörü Barış Ünlü eşliğinde çalışmalarına devam eden Karamanlı bisikletçiler, 2016 yılı içerisinde katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışlarda kendi rekorlarını kırarak toplamda 73 madalyanın sahibi oldu.
Katıldıkları yarışlarda madalyaların abonesi haline gelen Karamanlı bisikletçiler Kastamonu’da düzenlenen Türkiye 4. Ayak Puanlı Yol Bisikleti Yarışlarında 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya alarak madalya sayısını 59’a çıkarmıştı. Son olarak Antalya’nın Serik ilçesinde düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası'nın 6'ncı Ayak Final Yarışları ve Edirne’de düzenlenen Yol Bisikleti Balkan Şampiyonasına katılan Karamanlı bisikletçiler elde ettikleri derecelerle madalya sayısını 73’e çıkardı. Başarı grafikleri her geçen gün artan Ünlü’nün öğrencileri 2016 yılı içerisinde MTB Maraton Türkiye Şampiyonluğu, Okullararası Zamana Karşı Türkiye Şampiyonluğu, Zamana Karşı Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonluğu, Yol Yarışı Türkiye Şampiyonluğu, Zamana Karşı Balkan Şampiyonluğu ve Yol Yarışı Balkan Şampiyonluğu olmak üzere toplamda 6 şampiyonluk alarak başarılarını taçlandırmasını bildi.
“Hedef 2017 Avrupa Şampiyonası ve 2020 Olimpiyatları”
Hedeflerinin 2017 Avrupa Şampiyonası ve 2020 Olimpiyatları olduğunu belirten milli takım bisiklet antrenörü Barış Ünlü, "Sporcularımız ayda 28 gün antrenman yaparak yılda ortalama 25 bin kilometre yol katediyor. Okul hayatı ile spor hayatlarını bir arada başarı ile yürüten sporcularımız 3 ay gibi bir süre içerisinde atletizm ve kondisyon çalışması yaparak, beslenme ve dinlenmelerine büyük özen gösteriyorlar. 2016 sezonunun bitmesine karşı, 30 Eylül 2016 tarihinde kondisyon çalışmaları ile yeni sezon hazırlıklarına başlayacak olan sporcularımızda hedef 2017 Avrupa Şampiyonası ve 2020 Olimpiyatları" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284