Konuk: “Bayram Coşkusunu Şehit Ve Gazilerimize Borçluyuz”

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk: “Bu yıl Kurban Bayramını her zamankinden daha umutlu, daha güçlü, geleceğine daha fazla inanan; kardeşliğimiz, birliğimiz ve dirliğimiz artmış bir şekilde idrak ediyoruz”.

Konuk: “Bayram Coşkusunu Şehit Ve Gazilerimize Borçluyuz”
“HEDEFİMİZDEN SAPMAYACAĞIZ”
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, İslam âlemi için, birlik, dirlik, âlemlerin Rabbine olan teslimiyet ve paylaşma anlamına gelen Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajına, “içimizde sevinç dalgaları oluşturan bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek başlayan Başkan Recep Konuk, “içinde bulunduğumuz günler ağır ancak bu ağır günler bizleri yıldıramayacak, geri adım attıramayacak, hedefimizden saptıramayacak. Belki çok zor günler yaşıyoruz ama biliyoruz ki bu zorluklar güzel günler öncesi yaşadığımız son zorluklar. Bu yıl Kurban Bayramını her zamankinden daha fazla kardeşliğimize, birliğimize ve dirliğimize sarılarak idrak ediyoruz. Gecenin en karanlık zamanındayız, onun için biliyoruz ki, güneş yurdumuza peş peşe doğacak. Ve hiç şüphe etmiyoruz bir iman çağının müjdecisi bu millet olacak. Bu millet buna layık bir millettir” dedi.
“ÇOK AĞIR İMTİHANLARDAN GEÇİYORUZ”
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kurban ibadeti, Hz. Âdem’den günümüze kadar devam eden, iyiler ve kötülerin mücadelesinin bir parçası olduğumuzu ortaya koyan hakikattir. Peygamberimiz Muhammet Mustafa’dan (SAV) ve bütün peygamberlerden süzülüp gelen kutsal mücadeledir, aynı zamanda bu ve bu mücadelenin bir parçası olanlara yenilgi yoktur, umutsuzluk yoktur. Şükrederek ifade ediyoruz ki, üzerinde bulunduğumuz topraklardan bütün dünyaya, bütün insanlığa nizam vermiş, barış getirmiş, huzur getirmiş ecdadımız, bize bu mücadelenin bir parçası olmayı miras bırakmıştır. Bu mirasın sahiplerine dünyada çok zorluklar vardır. Bizim milletimiz de bunun için ciddi sıkıntılar yaşamıştır ve hatta yaşamaktadır da. Tanıklığını yaptığımız çağa bakınız, ülkemiz çok ağır imtihanlardan geçmiştir ve geçmektedir. Adeta bütün dünya insanlığın mahvı için birleşmiştir. Her türlü kirli ilişkilerle, hatta kutsal dinimizi bile kullanarak insanlığa ihanet edilmekte, insanlık adeta bitirilmek istenmektedir. Bu karanlık koalisyonun en önemli hedefi Türkiye’dir”.
“TÜRK MİLLETİ DİZAYN EDİLEMEZ”
Türkiye’yi bölmek isteyen odakların, hedeflerine ulaşmak için terör örgütlerinden oluşan piyonları kullandığını, hain saldırılar nedeniyle binlerce vatan evladının yetim kaldığını, binlerce annenin yüreğine kor, binlerce ailenin ocağına ateş düştüğünü ifade eden Başkan Recep Konuk; “Türk milleti bu imtihanlardan birlik ve beraberlik içinde çıkmayı başarmış, millet olmanın da, medeniyet nüvesi olmanın da bir tesadüf olmadığını gür bir sesle dünyaya ilan etmiştir. Milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimine, terör saldırılarına, işgal teşebbüslerine, ülkemizi bölme çabalarına büyük bir dirayetle, canını ortaya koyarak karşı durmuş, Türk milletinin sıradan, dizayn edilebilir, yön verilebilir bir millet olmadığını göstermiştir. İşte milletimizin bu duruşu bizleri umutlandırmaktadır” dedi
“BAYRAMIN RAHMET VE BEREKETİ HERKESE ULAŞACAK”
Bu Bayramda da insanlarımızı en fazla üzen hususun şehit verdiğimiz vatan evlatlarının evlerinde var olan hüzün olduğunu ifade eden Konuk şunları kaydetti; “şehit evlerinde yanan, yanmaya devam eden yürekler var. Bizim inancımız; yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma ile bayramların rahmet ve bereketini, huzurunu kendi çevrelerinden başlayarak herkese ulaştırmayı ve sevinçleri paylaşarak mutluluğu arttırmayı emreder. Manevi iklimi yaşadığımız bu Kurban Bayramında da bayramın rahmet ve bereketi herkese ulaşacak ve bizim milletimiz hiçbir kardeşinin bayram burukluğu yaşamasına müsaade etmeyecektir”.
“BAYRAM COŞKUSUNU ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ”
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, mesajını şu cümlelerle tamamladı: “Kurban Bayramını bu duygularla idrak ederken, acılarını yüreklerimizde yaşadığımız şehitlerimizin gözü yaşlı emanetlerine de bayramın huzurunu ve bereketini ulaştırmanın, dualarımızın başköşesinde şehitlerimize ve onların ailelerine yer vermemizin kardeşlik hukukunun gereği olduğunu hatırlatıyorum. Kimsenin, bayramı boynu bükük ve hüzünlü geçirmediği, hiçbir anne ve babanın yoklukla içinin burkulmadığı, hiçbir evladın gönlü kırık şekilde bayramı karşılamadığı, “yoksulluğu yok etmiş” bir Türkiye’nin inşası için gösterdiğimiz gayretten asla geri adım atmayacağımızı, daha iyisini yapma, daha çok üretme, daha çok haneyi zenginlikle buluşturma konusundaki sarsılmaz irade ve kararlılığımızın ilânihaye süreceğini de belirtmek isterim. Bu topraklarda bir ve bütün olarak yaşadığımız bayram coşkusu ve mutluluğunu, gösterdikleri kahramanlığa borçlu olduğumuz aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet dualarıyla anıyorum. Tüm hemşerilerimin, üretici ortaklarımızın, bütün çiftçilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, bu rahmet ve bereket günlerinin bütün insanlığa hayırlar getirmesini dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284