banner358

Kütüphaneler Haftası Kutlandı

Toplumda okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesi için bilinç oluşturmak amacıyla ülkemizde her yıl Mart ayının son haftasında kutlanan “Kütüphaneler Haftası” nedeniyle bir program düzenlendi. 

Kütüphaneler Haftası Kutlandı

İsmet Paşa Caddesi’nde bulunan Kayserilioğlu İl Halk Kütüphanesi’nde yapılan programa Vali Fahri Meral, eşi Zehra Meral, İl Kültür Müdür Vekili Özlem Koçak ve ana sınıfı öğrencileri katıldı. 
Kütüphanelerin insanlığın bilgi birikiminin muhafaza edildiği ve gelecek nesillere aktarıldığı kültür evleri olduğunu söyleyen Vali Meral Kütüphaneler Haftasının toplumda okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesi için bilinç oluşturmak amacıyla kutlandığını söyledi. Vali Meral konuşmasında “Yaşadığımız çağda bilgi ve iletişim kaynaklarının gelişmiş olması, özellikle internet ve sosyal medya vasıtasıyla her ne kadar okuma ve öğrenme ihtiyacımız önemli ölçüde giderilse de tüm dünyada kütüphaneler ve kitaplar halen önemini devam ettirmekte bizzat kitap ve kütüphaneler tercih edilmektedir. Ayrıca, hiçbir şey kitap okumanın zevkini vermemekte ve yerini tutmamaktadır. Bu düşüncelerle eğitim hayatımızın vazgeçilmezi kitaplarla olan dostluğumuzu canlı tutarak çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamanın önemini bir kez daha hatırlatıyor, okuma sevginizin hiç eksilmemesi dileğiyle Kütüphaneler Haftası’nı kutluyorum” dedi.
Halk Kütüphanelerinde en çok kitap okuyan 3 öğrenciye “En Çok Kitap Okuyan Öğrenci” ödülleri verildi. Bu kapsamda Ahmet Altınay Halk Kütüphanesinden Cennet Aysu Göksoy, Kayserilioğlu Halk Kütüphanesinden Fatma Zişan Demir ve Karaman Halk Kütüphanesinden Yusuf Öztürk ödül almaya hak kazanan öğrenciler oldu. Program kütüphanenin faaliyetlerinin anlatılması ve minik öğrencilere KOP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından hazırlanan boyama ve eğitim kitabı hediye edildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285