MEDAŞ, Planlı Kesintilerde SMS Göndererek Müşterilerini Bilgilendiriyor

MEDAŞ (Meram Elektrik Dağıtım A.Ş), planlı kesintilerde 2 gün öncesinden tüketiciyi bilgilendirmek amacıyla kesinti bilgilerini SMS ile gönderiyor.

MEDAŞ, Planlı Kesintilerde SMS Göndererek Müşterilerini Bilgilendiriyor

Yatırım ve bakım çalışmaları nedeniyle işin tekniği gereği kesinti yapmak zorunda kalan MEDAŞ, hizmet verdiği tüm illerde Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir'de SMS göndermeye başladı. MEDAŞ’tan yapılan açıklamada, "Gerek yatırım yaparken gerekse bakım çalışmalarında can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla elektriği kesmek zorunda kalıyoruz. Yatırım tutarımız arttıkça da, planlı kesintimiz buna paralel olarak artıyor. Bu hiç istemediğimiz bir durum ama yatırım ve bakım yapmanın doğal sonucu. Mağduriyetleri azaltmak amacıyla daha önce başlattığımız gazetelere ilan verme işlemine ilave olarak artık cep telefonu numarası sistemimize kayıtlı olan müşterilerimize, bölgelerinde bir kesinti olması durumunda yapılan planlı kesintiyi SMS ile bildirmeye başladık" denildi.

Hizmetten faydalanabilmek için tüketicilerin cep telefonu numaralarının MEDAŞ'ta kayıtlı olması gerektiğini ifade eden yetkililer, "Uygulamaya geçtiğimiz son 10 aylık dönemde toplam yaklaşık 869 bin 691 adet SMS gönderildi. İnşallah önümüzdeki dönemde bu güzel uygulamamızdan daha fazla kişi faydalanacak. Bu kapsamda, daha önceden bize numaralarını vermeyen tüm müşterilerimizi, numaralarını sistemimize kayıt etmeleri için davet ediyoruz. Müşterilerimiz işletmelerimize gelmeden de 186 Çağrı Merkezimizden veya www.meramedas.com.tr adresinden bilgilerini kolaylıkla güncelleyebilir " dedi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284