Ödüllü Yarışma Sonuçlandı

MEDAŞ, 5-11 Haziran Çevre Haftası kapsamında “Enerjinle Geri Dönüştür” yarışmasının ikincisini bu yıl da başarıyla gerçekleştirdi. Sürdürülebilirlik ve çevre bilincini artırma amacıyla düzenlenen bu etkinliğe, 10-12 yaş grubundaki çocuklar katıldı.

Ödüllü Yarışma Sonuçlandı

Yarışma kapsamında, çocuklar geri dönüşüm malzemelerinden yaratıcı projeler geliştirerek çevreye duyarlılıklarını ortaya koydu. Etkinlik ile genç nesillerin sürdürülebilirlik ve doğal kaynakların korunması konularında bilinçlenmeleri amaçlandı

Yarışmada ilk üçe giren öğrencilere sırasıyla elektrikli scooter, bisiklet ve tablet ödülleri verildi. Dereceye giren isimler ise , “1. Erhan Elma 2. Aybüke Aşık 3. Kadir Mert Can” oldu.

MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, “Bu tür etkinlikler çocukların çevre bilinci kazanmasında büyük rol oynamaktadır, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için farkındalığı artırmak en büyük önceliğimiz. Bu yarışma, sürdürülebilirlik konusunda bilinçlenmeyi artırmak ve çocukların özgün fikirlerini sergilemesi amacıyla düzenlendi. Tüm katılımcılara emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, ilk üç sırayı hak eden çocuklarımızı kutluyorum. MEDAŞ olarak sürdürülebilirlik ve çevre bilincini ön plana çıkaran projeleri desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284