Portekiz’deki Ekibimiz Yurda Dönüş Yaptı

Karaman Gençlik Kulübü Derneği'nin Portekiz’deki AveiroViva – Associationfor Social Promotionand Development ile ortaklığı sonucu oluşturulan “ECOFriendly” isimli çevre ile alakalı Erasmus Gençlik Hareketliliği projesi, Avrupa Komisyonu-Portekiz Ulusal Ajansı (EuropeanCommission-PortugalNationalAgency) tarafından kabul edildi.

Portekiz’deki Ekibimiz Yurda Dönüş Yaptı
Türkiye’yi de içinde barından toplamda 8 ülke ve 56 gencin bulunduğu projede, Karaman’dan 6 kişilik ekip yer aldı. Karaman ekibimiz 21-27 Temmuz tarihleri arasında Karaman’ı ve Türkiye’yi temsilen Portekiz’de projeyi başarıyla gerçekleştirdiler.
Proje Ayrıntıları şu şekildedir.
-Proje İsmi; Eco-Friendly Gençlik Değişimi
-Proje Tarihi; 21-27 Temmuz 2016 (Toplantısı; 9-10 Nisan 2016)
-Proje Yeri; Portekiz, Aveiro
-Ortak Ülkeler; Portekiz, Italya, Bulgaristan, Romanya, Türkiye, Hırvatistan, Macaristan, Litvanya
-Katılımcı Profili ; 18-25 Yaş arası gençler
-Proje Özeti; Kültürlerarası pozitif farkındalık yaratması planlanan projede, çevreyi uluslararası boyutta korunma unsurları tartışılarak yeni çözüm önerileri geliştirilmiştir. Atık malzemelerin dönüştürülerek kullanıma kazandırılması, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi, atmosferin korunması gibi çalışmalar yapmışlardır. Aynı zamanda diğer ülke tanıtımları ülke temsilcileri tarafından yapılmış olup, Türkiye ve Karaman’ın kültürel ve tarihsel açıdan tanıtılması da sağlandı.
Proje neticesinde Karaman sadece gidilen ülkelerdeki gençlere değil, proje kapsamında gelen diğer ülkelerdeki gençlere de tanıtılmıştır. Ayrıca özellikle Karaman’a ait kültürel, tarihsel mekânların tanıtılması, yöresel kıyafetler, yiyecek ve içecekler, müzik, danslarımızın tanıtılması gibi konular ön plana çıktı.
2 kişilik ekip 8-11 Nisan 2016 tarihleri arasında projenin ön hazırlık toplantısı için Portekiz’e gitmişlerdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284