banner324

Rektör Akgül: Tıp Fakültesi’nin Kurulması İçin Siyasi Desteğe İhtiyacımız Var

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Üniversitenin VIP Salonunda gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına yerel medyanın temsilcileri katıldı.

Rektör Akgül: Tıp Fakültesi’nin Kurulması İçin Siyasi Desteğe İhtiyacımız Var

Toplantıda konuşan Rektör Akgül, üniversitelerin eğitim-öğretim veren ve bilimsel araştırma yapan kurumlar olarak ürettiği çıktıların tamamının toplum ve insanlık için olduğunun altını çizdi. En temel görevi kamuoyunu bilgilendirmek ve aydınlatmak olan basın kuruluşlarının ise faaliyetlerinin üniversitelerden ayrı düşünülemeyeceğini belirten Akgül, “Üniversitelerle basın kuruluşları arasındaki güçlü ilişkilerden en çok istifade edecek olanda toplumdur” şeklinde konuştu.

Rektör Akgül, Tıp Fakültesi kurulması için çalışmaların başlatıldığını belirterek, “Üniversite olarak biz üzerimize düşen gerekli girişimleri başlattık. Ancak Karamanlı siyasilerin bu konuda desteğine ihtiyacımız var. Çünkü bundan sonraki süreç siyasilere kalıyor. Siyasilerimizin bu konuda ilgili makamlarla görüşüp gerekli adımları atmaları gerekiyor. Tıp Fakültesinin Karaman’a kazandırılması bürokratik ve siyasi makamlardan geçiyor” dedi.

FETÖ KONUSUNDAKİ DURUŞUMUZDAN ASLA VAZGEÇMEDİK

Akgül, yönetim olarak bazı hassasiyetlerini de basın mensuplarıyla paylaşarak, “Üniversitede kimseye mobbingin uygulanmadığı, hiçbir çalışanımızın hak kaybına uğramadığı, herkese karşı adil ve tüm görüşlerin açıkça ifade edildiği bir yönetim tarzını benimsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren hassasiyetlerimizi itinayla yerine getiriyoruz. Yine göreve geldiğimiz ilk gün söylemiş olduğumuz gibi FETÖ konusunda duruşumuzdan hiçbir şekilde vazgeçmedik. Aynı kararlılığımızı koruyarak bu konuda çalışmalarımızı ciddiyetle ve itinayla yürütmekteyiz. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin bizim çalışmalarımızın yanı sıra sizlerinde destekleriyle daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Toplantı, Rektör Akgül’ün görevi devraldığı günden buyana gerçekleştirdiği çalışmalar ve önümüzdeki döneme dair hedef ve planlarını anlatan slayt sunumuyla devam etti.

Sunumda üç aylık süreçte üniversitede öğretim üyesi sayısının 11, toplam akademisyen sayısının da 30 arttığı, ayrıca altı yeni programa öğrenci kabulü sağlandığı, 2020 yılı sonuna kadar öğretim üyesi sayısının en az yüzde 300 artırmak ve öğrenci sayısını ise 20 binin üzerine çıkarmak hedeflerinin yanı sıra fakülte sayısının 11’e, enstitü ve yüksekokul sayısının 3’e meslek yüksekokulu sayısının 7’ye, uygulama ve araştırma merkezlerinin ise 17’e yükseltilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Basın mensuplarının sorularının da yanıtlandığı toplantı, yerleşme gezisinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285