banner339

Sabah Dershanesi, Aktekke Meydaninda Tercih Çadiri Kurdu

Yüksek Ögretime Geçis Sinavi (LYS) sonuçlarina göre önemli bir basari kazanan Karaman Sabah Dershanesi, ögrencilerin dogru üniversiteyi tercih etmelerini saglamak amaciyla Aktekke Meydani’nda `Tercih Çadiri` kurdu. Karaman Belediyesi ve Karaman Egitim Gönüllüleri Dernegi’nin (KAR-EG-DER) katkilari ile kurulan tercih çadirinda Sabah Dershanesi Müdürü Ahmet Eraslan dershane ögrencisi olsun olmasin bütün ögrencilere dogru tercih yapmalari konusunda ögrencinin puanina göre, ücretsiz rehberlik hizmeti sunacaklarini açikladi.

Sabah Dershanesi, Aktekke Meydaninda Tercih Çadiri Kurdu

5 Agustos tarihine kadar Aktekke meydanindaki çadirda her aksam 19:00–22:00 saatleri arasi ögrencilere yardimci olacaklarini belirten Eraslan, ayni tarihe kadar bu saatler disinda ögrencileri dershanelerine gelebileceklerini söyledi. Dogru tercih yapmanin önemine dikkat çeken Eraslan, tercihler yapilirken bir bilenden mutlaka destek alinmasi gerektigini söyledi.
Eraslan, ögrencilerin tercih yaparken dikkat etmesi gereken hususlar ile ilgili bilgiler verirken, ailelere de birtakim uyarilarda bulundu. Tercih kilavuzunun dikkatlice incelenmesi gerektigine vurgu yapan Eraslan, "Önceki yillardan farkli olarak birçok eklemeler ve çikartmalar var. Bunlarin çok daha iyi incelenmesi lazim. Özellikle 2 yillik tercih yapacak ögrencilerimizin tablo 3A ve 3B'yi, 4 yillik tercih yapacak ögrencilerimizin de tablo 4'ü çok dikkatli bir sekilde incelemesi gerekiyor. Herkesin kendi alaninda, alan disi ve ek puanli olarak basari siralari yayinlanmis. Bu seneki kilavuzumuz güzel. Ögrencilerimizin puanlara göre degil, basari sirasina göre hareket etmesi gerekiyor. Örnegin basari sirasi 10 bin ise ögrencimiz bölümün karsisinda yer alan puanina degil basari sirasina bakip 10 bin veya biraz daha yukarisindan baslayabilir. 8 bin 500'den tercih yapmaya baslayabilir ve 15 binlere kadar tercih yapabilir. Muhtemelen bu araliktaki tercihleri gelecektir" dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285