banner339

Tarım İl Müdürülüğü Ve KMÜ Arasında İşbirliği

Karamanoğlu Mehmetbey ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında protokol toplantısı yapıldı.

Tarım İl Müdürülüğü Ve KMÜ Arasında İşbirliği

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında düzenlenen tarım, orman, hayvancılık odaklı strateji ve politikalarında işbirliği yapılması için bir toplantı düzenlenmiş ve söz konusu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda bir işbirliği çerçeve protokolü hazırlanmıştır.15.01.2020 tarihinde YÖK'te imzalanan bu protokolde: Altyapının ortak kullanımı, Personel ve eğitim, Ar-Ge, Öğrenci Etkinlik, Çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım hizmetleri, konularının işbirliği içerisinde yürütülmesine yönelik ortak çalışmalar yapılabilmesi için gereken çerçeve ortaya konulmuştur.
Protokol çerçevesinde Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi arasında işbirliğinin oluşturulması amacıyla gerekli çalışmalara başlanmış olup, bu kapsamda İl Tarım ve Orman Müdürümüz Abdullah KAYA ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet AKGÜL bir toplantı gerçekleştirmişlerdir. Toplantıda Üniversite ve İl Müdürlüğü arasında imzalanması planlanan protokolde; ilimizde tarım ve hayvancılık konularında yapılacak işbirliği ve uygulanabilecek proje konuları ele alınmıştır.
Söz konusu protokol ile özellikle bilgi paylaşımı ile çiftçi, öğrenci ve personel eğitimi, Ar-Ge, tarımsal yayım vb konularda iş birliği yapılarak Karaman tarımına katkılar sağlanacağı öngörülmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285