TCDD Genel Müdürü Apaydın Ve Başkan Çalışkan Hızlı Tren Hattını İnceledi

Konya-Karaman Hızlı tren hattında incelemelerde bulunmak üzere Karaman’a gelen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

TCDD Genel Müdürü Apaydın Ve Başkan Çalışkan Hızlı Tren Hattını İnceledi
TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Konya-Karaman Hızlı Tren hattında çalışmaları yerinde görmek ve yetkililerden bilgi almak için Karaman’a geldi. TCDD Genel Müdürü Apaydın’ın Karaman tren garındaki incelemelerine Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da katıldı. Başkan Çalışkan ile bir süre sohbet ederek görüş alışverişinde bulunan Apaydın; Konya-Karaman arasındaki seyahat süresini 40 dakikaya indirecek olan Hızlı Tren seferlerinin gelecek yıldan itibaren başlayabileceğini söyledi. Hattın faaliyete geçmesi ile ilgili gecikmenin; Karaman ile alakalı olmadığını, Konya sınırları içerisindeki alt ve üst geçitlerin tamamlanmamış olmasından kaynaklandığını ifade eden Apaydın, hat üzerinde elektrifikasyon ve sinyal çalışmalarının devam ettiğini bu arada 110 km hıza sahip normal trenlerin ise yıl sonunda faaliyete geçeceğini belirtti.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyerek; Karaman’ın gelişimine büyük katkı sağlayacak Hızlı Trenin faaliyete geçmesiyle hızlı yük ve hızlı yolcu taşımacılığının birlikte yapılacağını ifade etti.
TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın daha sonra, hattın devamı niteliğindeki Karaman-Ulukışla, Ulukışla-Yenice ve Adana-Mersin hızlı tren hattında incelemelerde bulunmak üzere yanındaki heyetle birlikte ilimizden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284