Vali Kahraman Ebru Sergisi Açilisini Gerçeklestirdi

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman, Karaman Devlet Hastanesi Psikiyatri servisinde tedavi görmekte olan hastalarin yapmis oldugu çalismalara ait eserlerin yer aldigi “Ebru Sergisi”nin açilisina katildi.

Vali Kahraman Ebru Sergisi Açilisini Gerçeklestirdi

22 Haziran 2011 Çarsamba günü Karaman Devlet Hastanesi’ne bagli 82.Yil Devlet Hastanesi ek binasinda gerçeklestirilen Ebru sergisi açilisina Vali Süleyman Kahraman, Belediye Baskani Dr. Kamil Ugurlu, Il Saglik Müdürü Dr. Adem Kucur, Il Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, doktorlar ve saglik personeli katildi.
Ülkemizde ruhsal bozuklugu olan hastalara, toplum temelli ruh sagligi modeli çerçevesinde, psiko-sosyal destek hizmetlerinin verilmesi, takip ve tedavilerinin gerektiginde, evde saglik hizmetleri uygulamasina entegre bir sekilde evlerinde sunulabilmesi için, Saglik Bakanligi tarafindan kamu hastanelerine bagli olarak faaliyet göstermek üzere “Toplum Ruh Sagligi Merkezi” kurulmasi planlanmistir. Bu çerçevede, ilimiz Karaman Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisinde, serviste yatan hastalarin tedavi süreçlerinin hizlandirilmasi amaciyla, sanatsal bir terapi uygulamasi olan Ebru Kursuna 2011 Mart ayi itibari ile baslanilmis ve haftada iki gün hastane bünyesinde ayrilmis özel salonda Ebru Hocasi Aynan Çolakoglu tarafindan kurs verilmektedir.
Açilan bu ebru kursu sonucunda kursiyerlerin yapmis olduklari çalismalarin yer aldigi ebru sergisinin açilisi Vali Süleyman Kahraman tarafindan gerçeklestirildi. Serginin gezilmesinden sonra Vali Kahraman ve beraberindekiler ebru kursunu basariyla bitirerek çalismalari sergilenen psikiyatri bölümündeki hastalari ziyaret ederek geçmis olsun dileklerinde bulundular ve ebru sergisindeki basarili çalismalarindan dolayi onlari tebrik ettiler.
Vali Süleyman Kahraman hasta ziyareti sonrasinda hastaneden ayrildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285