Hollanda’da “Karaman Köylerarasi Futbol Turnuvasi”

Hollanda Kilbasanlilar Dernegi’nin ev sahipliginde gerçeklesen “1.Köy Dernekleri Futbol Turnuvasi” heyecanli anlara sahne oldu.

Hollanda’da “Karaman Köylerarasi Futbol Turnuvasi”

Rotterdam yakinlarindaki Vlaardingen kentinde bulunan özel bir spor tesisinde gün boyu oynanan turnuvaya Yollarbasi, Ortaoba, Göcer, Kâzimkarabekir, Çatak, Suduragi, Masdat, Bozkandak, Kilbasan, Bardas, Baskisla ve Kizilkuyu köyü takimlari katildi.
3 grup halinde dörder takimli elemasyon seklinde gerçeklesen turnuvada takimlar, yagmura ragmen kiyasiya yaristilar.
Çeyrek finalistler: Çatak –  Kâzimkarabekir, Kilbasan – Göcer, Kizilkuyu – Bozkandak, Baskisla – Yollarbasi  
Yari finalistler: Kilbasan – Çatak, Yollarbasi – Kizilkuyu
Oynadigi zorlu maçlari bir bir kazanarak finalist olma basarisi gösteren Kilbasan ve Kizilkuyu takimlari arasinda oynanan final maçi, çekismeli bir o kadar da renkli geçti. Normal süresi golsüz sona eren final maçinda penalti atislarina geçildi. Ev sahibi Kilbasan takimi, Kizilkuyu takimini 5-4 yenerek turnuvanin sampiyonu oldu.
Senlik havasinda gün boyu devam eden turnuva Istiklal Marsi’nin okunmasiyla basladi. Turnuvanin centilmenlik ve dostluk içinde gerçeklesmesi temennisinde bulunan, Mozaik Futbol Kulübü ve Hollanda Kilbasanlilar Dernegi Baskani Zekeriya Arslan, turnuvanin her yil düzenlenmesi için ellerinden geleni yapacaklarini söyledi.
Öte yandan köy dernekleri arasinda kaynasma, dayanisma ve tanismayi saglamaya yönelik tertip edilen turnuvaya emegi geçenlere ayri ayri tesekkür eden Hollanda Karamanlilar Vakfi (HOKAV) Baskani Ugur Sen, “Turnuva sayesinde özellikle gençlerimizin spor yapmalarina olanak saglaniyor. Bu yil ilk olmasina ragmen 12 köy dernegimiz katildi. Gelecek yillarda Kizilyaka, Burhan, Çukurbag gibi Hollanda’da kurulu olan köy derneklerimizin de bu gibi etkinliklere katilmalarini arzu ediyoruz. Turnuvanin sampiyonu olan Kilbasan’i tebrik ederken, turnuvaya katilan diger bütün köy derneklerimizi de yürekten kutluyorum.” seklinde konustu.
Ailelerin de katildigi turnuva kupa töreniyle sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285