Vali Kahraman, Huzurevi Sakinleri Ile Kimsesiz Çocuklari Bu Ramazan’da Da Unutmadi

Ilimiz Valisi Süleyman Kahraman içinde bulundugumuz Ramazan ayi nedeniyle geçtigimiz aksam iftarini Huzurevi sakinleri ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan kimsesiz çocuklarla açti.

Vali Kahraman, Huzurevi Sakinleri Ile Kimsesiz Çocuklari Bu Ramazan’da Da Unutmadi

Polisevi’nde gerçeklesen iftar yemegine Vali Kahraman esi Muhsine Kahraman, Vali Yardimcisi Bilal Ölmez ve esi Hülya Ölmez, Sosyal Hizmetler Il Müdürü Hulusi Öztürk ile Huzurevi’nde kalan yaslilar ve Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki kimsesiz çocuklar katildi.
Yemek sonrasinda Huzurevi sakinlerine yönelik bir konusma yapan Vali Süleyman Kahraman,  “Sizler bizlerin büyükleri, atalarimiz anne babamiz yerindesiniz. Dilerim ki her gününüz bu mübarek ayda oldugu gibi Ramazan tadinda geçer” dedi.
Çocuklara da seslenen Vali Kahraman, “Degerli çocuklarimiz anne babaniz yok diye üzülmeyiniz. Bizler sizlerin anne babasi sayiliriz devlet her zaman sizlerin yaninda olmus ve olmaya devam edecektir” diye konustu.
Daha sonra tüm konuklarini bir masanin etrafinda toplayan ve onlarla sohbet eden Vali Kahraman, Huzurevi sakinlerinden ve kimsesiz bir çocugun okudugu ilahilerle duygusal anlar yasadi. Konuklariyla tek tek ilgilenen Vali Kahraman’in esi Muhsine Kahraman’da programa katilan kendi anne ve babasina da bu anlamli günde kendisini yalniz birakmadiklari için tesekkür etti.
Gerçeklesen sicak ve samimi sohbetin ardindan Vali Kahraman ve esi Muhsine Kahraman’dan adeta bir anne-baba sicakligi ve sevgisi bulan SHÇEK’daki çocuklar Vali Kahraman ve esinin etrafindan sevgi çemberi olusturdular.
Huzurevi sakinleri de,  “Bu mübarek günde kendilerini birer evlat edasiyla kucaklayan Vali Süleyman Kahraman ve esi Muhsine Kahraman hanimefendiye tesekkür ettiler.
Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan kimsesiz çocuklar ise bu güzel ayda kendilerini unutmayan ve bir anne-baba gibi bagirlarina basan Vali Kahraman ve esine tesekkür ettiler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285