Yasli Ve Özürlü Vatandaslari Dolandiran Çete Çökertildi

Diyarbakir merkezli içinde ilimizinde bulundugu 10 ilde yasli ve özürlü vatandaslarin Banka ile PTT subelerinde aldiklari maaslari çekmelerinde yardimci olur gibi görünüp, vatandaslarin parasini çalan 11 kisilik çete, hava destekli operasyon ile ele geçirildi.

  Yasli Ve Özürlü Vatandaslari Dolandiran Çete Çökertildi

Edinilen bilgiye göre, Il Emniyet Müdürlügü'ne bagli Asayis Sube Müdürlügü ekipleri tarafindan 12'si Diyarbakir il merkezinde, 1 tanesi de Malatya'da olmak üzere 13 adreste gerçeklestirilen operasyonda; "Suç Islemek Amaciyla Örgüt Kurmak, Örgütü Yönetmek, Örgüte Üye Olmak, Örgüt Adina Eylem ve Faaliyette Bulunmak, Örgüt Faaliyetleri Kapsaminda Resmi Sifati Kullanmak Suretiyle Dolandiricilik" suçlarini isleyen 11 kisi yakalandi. Sahislarin banka ve PTT subelerinde maaslarini çekmeye gelen yasli ve özürlü
vatandaslara yardimci olur gibi görünüp, islemleri bittikten sonra "Evrak eksikliginiz var, bir kimlik fotokopisi getir" diyerek disari çikardiktan sonra vatandaslarin maaslarini çalarak kayiplara karistiklari ögrenildi. Dolandiricilik sebekesinin Diyarbakir, Mardin, Mus, Elazig, Malatya, Van, Mersin, Balikesir, Tunceli, Sirnak ve Karaman illerinde toplam 17 ayri "Dolandiricilik" olayini gerçeklestirdikleri tespit edildi. Sahislarin güvenlik kamerasi görüntülerinden kimlik tespiti yapildiktan sonra Diyarbakir'da ve Malatya'da es zamanli hava destekli operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 11 kisi kiskivrak ele geçirilirken, konuyla ilgili Il Emniyet Müdür Yardimcisi Ilhan Kara açiklama yapti. Kara, bu örgüte yönelik daha önce yapilan ara yakalamalarda; örgüt lideri ile bir üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildigini belirterek, "Bu suç örgütüne yönelik yapilan operasyonda 1 adet ruhsatsiz tabanca, 1 adet biçak, 4 adet hafiza karti, 11 adet cep telefonu, 29 kök hint keneviri ve 2 bin 250 gram hint keneviri tohumu ele geçirildi. Bu sahislar özellikle maas günleri Banka ve PTT subelerinde özürlü ve yasli kisilere yardimci olur gibi görünüp, islem bittikten sonra bir kimlik fotokopisi getir parayi al diyerek disari gönderiyorlar ve sahislarin paralarini aliyorlar" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285