banner339

Dünyanin Öbür Ucundan Gelip Taskale’de Belgesel Çektiler

Ilimizin otantik ve tarihi yöresi Taskale kasabasi geçtigimiz hafta içinde dünyanin öbür ucundan gelen konuklarini agirladi.

Dünyanin Öbür Ucundan Gelip Taskale’de Belgesel Çektiler

3 Temmuz’da yapilan Taskale bulusmasi etkinligine katilmak için Japonya’dan gelen televizyon ekibi yöreyi begenince Taskale belgeseli çekmek için tekrar ilimize geldiler.
Konuyla ilgili olarak Taskale Belediye Baskani Muhittin Sunaoglu yaptigi açiklamada, “Taskale bulusmasi etkinligimize katilmak için beldemize gelen Japonyali konuklarimiz Taskale’yi çok begendiklerini belirterek bir belgesel çekmek istediklerini söylediler. Bu hafta basinda tekrar ilimize gelen Japonyali televizyon ekibi 17-18 Temmuz tarihlerinde Taskale’nin tarihi ve cografi güzelliklerini dünyaya tanitmak amaciyla bazi çekimler yaptilar. Taskale’nin dogal yapisina hayran kalan ekip hazirladiklari belgesel filminin Eylül ayinda Japon televizyonlarinda yayinlanacagini dile getirdiler” dedi.
Sunaoglu, Japon televizyon ekibi tarafindan çekilen belgeselin ileriki bir tarihte yerel gazete ve televizyonda da yayinlanacagini söyledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285