Sağlık Hizmetleri Öğrencilerinden Meşguliyet Terapisi Sergisi Düzenlendi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı tarafından ‘Meşguliyet Terapisi’ sergisi düzenlendi.

Sağlık Hizmetleri Öğrencilerinden Meşguliyet Terapisi Sergisi Düzenlendi

Öğretim Görevlileri Ali Ceylan ve Safa Ataman danışmanlığında hazırlanan sergide 50’ye yakın öğrencinin çalışmasına yer verildi. Sergide geriatrik ve engelli bireylerin günlük yaşam aktivitelerine yardımcı 60 adet cihaz tasarımının yanı sıra engelli bireylerin gerçekleştirdikleri aktiviteler sonucu ortaya çıkan 50 adet çalışma sergilendi.
Sergi ile ilgili açıklamada bulunan Öğretim Görevlileri Ceylan ve Ataman: “İş ve meşguliyet terapisi olarak da bilinen rekreasyon aktiviteleri; engelli bireylerin bulundukları ortamdan uzaklaşmalarının ve sosyal izolasyonlarının önlenmesi, onların topluma kazandırılması ve hatta onlara meslek edindirmek amacıyla birçok ülkede uygulanan bir yöntem. Biz de tedavi amacıyla kullanılan bu yöntemi öğrencilerimizle birlikte ders kapsamına alarak uygulamak istedik. Emeği geçen bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285