MHP ‘’Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’’ Programı Karaman’da Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) başlattığı ‘’Adım adım 2023, il il Anadolu’’ programlarının Karaman buluşması yapıldı.

MHP ‘’Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’’ Programı Karaman’da Yapıldı

Özel bir otelde gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Mahmut Ünüvar, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Turan Şener, Necmi Yıldırım ile İlknur Fidan, ilçe teşkilat başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda muhtar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan İl Başkanı Mahmut Ünüvar, ‘’ Milletçe geleceğimizi ilgilendiren konuların taşra ve kırsalı da kapsayarak daha geniş kitlelere anlatılmasında muhtarlarımızın rolleri yadsınamaz’’ dedi. Başkan Ünüvar konuşmasında;

‘’ Ülkemizin sınırlarına komşu bölgelerde yaşanan gelişmeler ve devam eden çatışma ortamı hiç kuşkusuz milli güvenliğimiz açısından açık bir tehdittir. Bununla birlikte DEAŞ ve PKK gibi hain terör örgütü unsurları ulusal güvenliğimize yönelik eylemlerini sürdürmektedir. Ülkemiz, harekât alanlarında sağladığı sükûneti devam ettirmek adına meşru ulusal güvenlik çıkarları doğrultusunda bir takım önlemler almıştır. Kitlesel göçü tetikleyen ve istikrarı bozan muhtemel terör saldırılarına karşı askerimizin sınır ötesi harekâtı da bu önemlerden bir tanesidir. Irak, Suriye ve Lübnan gibi bölgelerdeki askeri varlığımız, merkezi ülkemiz olan Türk medeniyetini yeniden yeşertme arzusunun göstergesidir. Bu bölgelerdeki varlığımız; tüm mazlum milletleri gelecekte lider ülkenin Türkiye olacağı konusunda umutlandırmakta ve tıpkı bizler gibi heyecanlandırmaktadır. Türkiye’nin saygın bir konuma gelmesini hazmedemeyen içerideki ve dışarıdaki zillet odakları, Dünya siyasetinde söz sahibi olmamamız için ellerinden gelen gayreti göstermektedir.

İşte buna benzer gelişmeler ve sınırlarımızdaki olaylar Dünya’nın her geçen gün yeniden yapılandığını gösteriyor. Bizler de bu yeni yapılanmaya uygun bireyler yetiştirmek ve vatandaşlarımızın öğrenme, çözümleme ve siyasete ilgi potansiyellerini geliştirmek durumundayız. Cumhuriyetimizin 100. Yılına doğru götüren bu yeni dönemin şartları bizlerden bunu talep etmektedir. Tezkereye ‘Hayır’ diyenlerin, aslında neye hayır dediklerini ve asıl niyetlerini hemşerilerimize anlatmalıyız.

Sınır ötesi bölgelerdeki varlığımız; kızıl elma yolunda 3 kıtaya hükmetmiş ceddimizin manevi mirasını ve bu şanlı tarihin şeref ve haysiyetini temsil etmektedir. Terörle mücadelemiz; milli varlığımız ve milli bekamız adına kararlı ve ihmal etmeyeceğimiz, taviz vermeyeceğimiz bir konudur. Bizlere düşen; tüm hemşerilerimizin bu şuurda olması adına kapı kapı, köy köy ve mahalle mahalle dolaşarak bunları anlatmaktır. Kökünden ve tarihinden uzaklaşanların kimlere hizmet ettiğini, terörle mücadeleye neden karşı geldiklerini izah etmektir. Her kesimden insanımızın olayları doğru tahlil etme ve doğru tavrı ortaya koyması açısından muhtarlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza da önemli görevler düşmektedir. Bu mesele ne bir siyasi partinin nede belli bir kesimin meselesi değil, bilakis memleketin beka meselesidir’’ sözlerine yer verdi.

Toplantının devam eden bölümünde konuşan Milletvekili ve MYK Üyeleri, 2023 seçimleri ve Cumhur İttifakı konularında muhtarlara bilgilendirme yaptı. Program, MHP heyetinin partililerle birlikte STK ve Esnaf odaları ziyaretleri ile devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285