Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi Verildi

İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü sonrası 112 sağlık personeline adli vakalarda maddi delillere yaklaşım eğitimi verildi.

Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi Verildi

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Acil Sağlık Personelinin Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşımı Eğitimi Protokolü kapsamında Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünde görevli uzmanlarca Karaman İl Sağlık Müdürlüğü; İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanlarına adli vakalarda maddi delillere yaklaşım ve hukuki sorumluluk konusunda teorik ve pratik alanda eğitim verildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun; ‘’Bu eğitimler 2015 yılından bu yana İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında imzalanan protokol sonrası Ülkemiz genelinde bütün illerde verilmekte, bizlerde personelimizin bu eğitimi almasını önemsemekteyiz. Bu uygulamada, sağlık ekiplerimizin olay yeriyle ilgili, bir olay yeri görevlisi polisi duyarlılığıyla aynı hassasiyeti korumaları, emniyet mensuplarına yardımcı olmaları, bir taraftan yaralının kısa sürede müdahalesinin tamamlanıp sağlık kuruluşuna intikalini sağlarken, bir taraftan da delillerin, adli soruşturma sürecinin korunmasını aynı önemde tutan bir yaklaşım içine çalışmalarını hedeflemektir’ ’dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284