Karaman’da 3. Dönem Taekwondo Kuşak Sınavı Yapıldı

Karaman’da 2016 yılı üçüncü dönem taekwondo kuşak sınavı Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapıldı.

Karaman’da 3. Dönem Taekwondo Kuşak Sınavı Yapıldı
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo İl Temsilciliği 2016 yılı faaliyet programında yer alan üçüncü dönem taekwondo kuşak sınavı minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılan terfi sınavlarının ardından sona erdi.
25 Eylül Pazar günü Kazım Karabekir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen bir üst kemere yükselme sınavlarında Gençlik ve Spor Kulübü, Performans Spor Kulübü, İl Özel İdare Spor Kulübü ve Akademi Spor Kulübü öğrencileri kuşakta terfi alabilmek için ter döktü. Yaklaşık 82 sporcunun katıldığı terfi sınavlarına sporcu aileleri yoğun ilgi gösterdi.
Sporculara kuşakları ise komisyon üyeleri tarafından verildi. Sporcu velilerinin büyük ilgiyle izledikleri kuşak sınavı takdir topladı.
Karaman’da taekwondo ailesinin her geçen gün büyüdüğünü belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,” Öncelikle kuşak sınavlarına katılım gösteren öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum. Bizler taekwondo da sevgi ve saygı çerçevesinde geleceğe umutla bakabilen yetenekli sporcular yetiştirmek istiyoruz. İnşallah buralardan yetişen yetenekli sporcularımız bayrağımızı uluslararası arenada en iyi şekilde dalgalandıracak. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz kuşak sınavlarımızda başarı elde eden tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284