Karamanlı Atletler İstanbul’dan Madalyalarla Döndü

İstanbul’da düzenlenen Turkcell Türkiye U14 Atletizm Şampiyonası’nda Karaman atletizm takımı üçü gümüş, ikisi bronz olmak üzere toplamda beş madalya kazandı.

Karamanlı Atletler İstanbul’dan Madalyalarla Döndü

Türkiye Atletizm Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan ve İstanbul’da düzenlenen Turkcell Türkiye U14 Atletizm Şampiyonası’nda 11 sporcuyla mücadele eden Karaman ekibi, sırıkla yüksek atlama, 1000 metre, 60 metre ve 200 metre kategorilerde elde ettiği derecelerle toplamda 5 madalya kazanarak kürsüde yer almasını bildi.

Dereceye giren Karamanlı sporcular ise sırıkla yüksek atlama kategorisinde Medine Ceren Evcen Türkiye 2.’si, Tuana Acaruygun Türkiye 3.’sü, 1000 metre erkeklerde Semih Sefa Armutçu Türkiye 2.’si, 60 metre ve 200 metre kategorilerinde mücadele eden Nesrin Tuana Özkal ise 60 metre kategorisinde Türkiye 2.’si, 200 metre kategorisinde ise Türkiye 5.’si oldu.

İstanbul’da düzenlenen şampiyonada Karaman’ı başarıyla temsil eden sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, "Altyapıdan yetişen çocuklarımızın katıldığı yarışmalarda dereceye girerek başarı grafiğini yükseltmeleri gelecek için bizleri umutlandırıyor. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284