banner358

Okullar Arası Gençler Futsal Müsabakaları Sona Erdi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okul sporları faaliyet programı kapsamında düzenlenen “Okullararası Gençler Futsal İl Birinciliği Müsabakaları” sona erdi.

Okullar Arası Gençler Futsal Müsabakaları Sona Erdi

10 kız, 17 erkek takımı olmak üzere toplam 27 takımdan 324sporcunun birincilik mücadelesine sahne olan “Okullararası Gençler Futsal İl Birinciliği Müsabakaları” Yunus Emre Spor Salonu’nda yapıldı. İki hafta boyunca devam eden müsabakalarda takımlarını desteklemeye gelen öğrencilerin arkadaşlarına destekleri kızlar ve erkekler kategorilerinde oynanan son gün müsabakalarına kadar devam etti. İlk günden son güne kadar büyük çekişmenin yaşandığı karşılaşmalarda şampiyonluk ipini kızlarda Spor Lisesi, erkeklerde ise Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi göğüsledi. Kategorilerinde şampiyon olan her iki takım da ileri bir tarihte düzenlenecek Türkiye şampiyonası grup müsabakalarında ilimizi temsil edecek. 
Karşılaşmalar sonunda oluşan genel tabloda ise kızlarda Spor Lisesi birinci, Karaman Lisesi ikinci, Fatih Anadolu Lisesi üçüncü, Bifa Anadolu Lisesi dördüncü oldu. Erkekler kategorisinde ise, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, TOKİ Anadolu Lisesi ikinci, İrfan Ataseven Anadolu Lisesi üçüncü ve Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi dördüncü oldu.
Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara düzenlenen törenle kupa ve madalyaları verildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285