banner358

Otizmli Çocuklar Yeşil Sahalara Mavi Işık Yaktı

Otizmli özel çocuklar Karaman Kartalları ve Başak Spor Maçına katılarak futbolcu ağabeyleri ile aynı coşkuyu yaşamak için ilk defa yeşil sahalara adım attılar.

Otizmli Çocuklar Yeşil Sahalara Mavi Işık Yaktı

30 Otizmli çocuğun katıldığı maç Yunus Kent Stadyumu Halı Sahası’nda saat:13.00’de oynandı.
İlimizde bir ilki gerçekleştiren Özel Kaya Emre, Özel Uyum ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Empati Rehabilitasyon Merkezi bir araya gelerek tribün dolusu taraftarlar ile Otizmli çocukların heyecanına pankartlar, balonlar ve tezahüratlar eşliğinde ortak oldular. 
Sporun Otizmli bireyler açısından ne kadar önemli olduğu vurgusunu yapan kurum müdürleri Üsame Kızılca, Vahit Uysal ve M.Burak Demirer bu çocukların sadece önemli günlerde değil her gün hatırlanması gerektiğini ve Karaman’ın en önemli kurumları arasında yer aldıklarını belirterek özel çocuklara ilk defa hep birlikte kucak açtıklarını ifade ettiler. Veliler ve çocuklar için bu etkinliklerin çok anlamlı olduğunu belirten kurum müdürleri her zaman çocuklara destek verdiklerini söylediler. 
Etkinlik sonrasında Uyum Rehabilitasyon ve Empati Rehabilitasyon kurum müdürleri Vahit Uysal ve M. Burak Demirer programa fikir sahipliği yapan Kaya Emre Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Usame Kızılcaya teşekkür ederek ilerleyen günlerde bu tarz etkinliklerin artarak devam edeceklerini dile getirdiler. 
Program gökyüzüne mavi balonların uçurulmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285