banner358

Oturarak Voleybol Müsabakalarında Gururumuz Oldular 

Bolu’da düzenlenen Oturarak Voleybol 1. Lig ilk etap müsabakalarını Karaman İl Özel İdare Spor Kulübü Oturarak Voleybol Takımı namaglup olarak tamamladı.

Oturarak Voleybol Müsabakalarında Gururumuz Oldular 

15-17 Mart tarihleri arasında Karaçayır Spor Salonu’nda üç grup halinde düzenlenen ilk etap müsabakalarında B grubunda yer alan Oturarak Voleybol 1. Lig ilk etap müsabakalarında İl Özel İdare Spor Kulübü ve Ayrancı Gençlik ve Spor Kulübü Oturarak Voleybol Takımları ilimizi temsil etti.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu faaliyet takviminde yer alan ve Bolu’nun ev sahipliğinde düzenlenen İl Özel İdare Oturarak Voleybol Takımı, grubunda yer alan Ceyhan Gençlik Spor Kulübü, Mahir Başar Ortaokulu Spor Kulübü ve Kırıkkale Tüm Engelliler Spor Kulübü takımlarını 3-0’lık setlerle geçip namaglup olarak büyük bir başarıya imza attı.
Bir diğer temsilcimiz olan Ayrancı Gençlik ve Spor Kulübü Oturarak Voleybol takımı ise C grubunda Şehit Kamil Engelliler Spor Kulübü, Fethiye Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü ve Konya Şirin Gençlik Spor Kulübü takımları ile karşı kaşıya geldi. Ligde yeni olan ve tamamı kadın sporculardan kurulu temsilcimiz bu özelliği ile Türkiye’de tamamı kadın sporculardan oluşan ilk oturarak voleybol takımı unvanını elde etti.
Bolu’da düzenlenen 1. Etap müsabakalarında ilimizi en iyi şekilde temsil eden sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek konuyla ilgili yaptığı açıklama da “Oturarak voleybol branşında güzel işler yapılmaya devam ediyor. Şuanda 3 kulübümüz ile birlikte Liglerde mücadele ediyoruz. Son olarak Bolu’da düzenlenen 1. Lig ilk etap müsabakalarında İl Özel İdare Kulübü oturarak voleybol takımımız namağlup bir şekilde lider olarak 1. Etap müsabakalarının tamamladı. Yine Türkiye’de bir ilke imza atan Ayrancı Gençlik ve Spor Kulübümüz ise tamamı kadınlar sporculardan oluşan bir takım kurarak ligde yer aldı. İnşallah Karaman’ımız oturarak voleybol branşında adından söz ettiren bir şehir olacak. 2. Etap müsabakalarında her iki ekibimize de başarılar diliyorum” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285