Başkan Bayram: “Üretici Yanlış Bilgiye Düşmesin”

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram,  ÇKS destek ödemelerinde yanlış bilgiye düşmemeleri için üreticileri uyardı.

Başkan Bayram: “Üretici Yanlış Bilgiye Düşmesin”

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram sosyal medya üzerinden üreticilere yaptığı duyuruda, “ Çok kıymetli çiftçilerimiz, son günlerde ortalıkta dolaşan yanlış bilgiler için sizleri aydınlatmak amacıyla bu paylaşımı yapma gereği hasıl olmuştur. E-devlet üzerinden mazot-gübre ve alan bazlı (ÇKS) destek ödemeleri için başvuru yapılıyor ZİRAAT ODASINA ve MUHTAR, AZAYA gitmeye gerek kalmadı gibi yanlış bilgiler ortalıkta dolaşmaktadır. Ortalıkta dolaşan bu yanlış bilgiler dolayısıyla çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için aşağıdaki yapacağımız açıklamaları dikkatle okumalarını tavsiye ediyorum.

-Kiralık yeri OLMAYAN çiftçilerimiz muhtar ve azaya gitmeyecekler, fakat kiralık yeri OLAN çiftçilerimiz ziraat odalarına gelip işlemlerini yaptırdıktan sonra belgelerini muhtar ve azalara imzalattıktan sonra Tarım İlçe Müdürlüklerine teslim edeceklerdir. E-devlet üzerinden başvuru yapan üreticilerimizin ziraat odalarındaki üyelikleri GÜNCEL ve AKTİF olacaktır. Ziraat odası üyelikleri GÜNCEL ve AKTİF olmayan üreticilerimizin yaşayacağı sıkıntılar,yeniden düzenlenen ve resmi gazetede de yayınlanan tebliğde belirtilmiştir.

Buna göre;

#ÇKS’ye girdiğim tüm bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu,

#Ziraat odasına kayıtlı,üyeliği güncel ve aktif olan bir çiftçi olduğumu,

#ÇKS’ye girdiğim bilgilerin gerçeğe uygun olmadığının tespit edilmesi halinde,tarafıma haksız olarak yapılan destekleme ödemelerinin,ödeme tarihinden itibaren hesaplanan kanuni faizi ile birlikte geri ödeyeceğimi,

#Tarımsal destekleme ödemelerinden haksız yere yararlandığımın tespit edilmesi halinde 5 yıl süre ile hiçbir destekleme ödemesinden yararlandırılmamayı, KABUL ve TAAHHÜT EDİYORUM.

Çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için her yıl ziraat odalarına gelip, üyeliklerini GÜNCEL ve AKTİF hale getirmeleri gerekmektedir.

ÖNEMLE DUYURULUR!!!” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284