41 Okulun Katılımıyla Münazara Yarışması Final Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaöğretim Okulları Arası Münazara Yarışmasını Final Programı, 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

41 Okulun Katılımıyla Münazara Yarışması Final Yaptı

Öğrencilerin düşüncelerini planlı bir sunum halinde topluluk karşısında ifade etme, araştırma, karşıt düşünceleri dinleyerek analiz etme ve pratik düşünme yeteneklerini geliştirmeye yönelik düzenlenen, ortaöğretim okulları kategorisinde toplamda 41 okulun katılımı ile gerçekleştirilen ve elemeleri beş hafta süren münazara yarışmalarında okullar kıyasıya mücadele ettiler.
Ortaöğretim okulları arası münazara yarışmasının finalinde Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesinin öğrencileri “Yapay zeka konusunda yapılan çalışmalar insanlığın yararınadır” tezi ile, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesinin öğrencileri “Yapay zeka konusunda yapılan çalışmalar insanlığın yararına değildir” fikrine karşı seçici kurulu ikna etmeye çalıştı.
Münazara yarışmalarının finalinde seçici kurul, öğrencilerin konuya hâkimiyeti, Türkçeyi kullanma, örnekleme ve tanık gösterme, vurgu, tonlama, beden dilini ve zamanı etkili kullanma konularında öğrencileri değerlendirdi.
Seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda, büyük bir çekişmeye sahne olan ve çok az bir farkla birincinin belirlendiği yarışmada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesinin öğrencileri birincilik ipini göğüslerken, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi ise ikinci oldu. İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt yaptığı açıklama da“Önemli olan öğrencilerimizin bu platformlara çıkarak kendilerini ifade edebilmesidir. Yarışmanın neticesinde mutlaka bir birinci, bir ikinci olur. İki ekibimizin öğrencileri de gönüllerimizin birincisidir. Ben yarışmada emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi.
Program, yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285