Avrupalı Eğitimciler Karaman'da

 İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörü olduğu Türkiye, İspanya, Litvanya ve Romanya’dan okul ve eğitim kurumlarının proje ortağı olarak yer aldığı “Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması” başlıklı projenin kapanış toplantısı Karaman’da başladı.

Avrupalı Eğitimciler Karaman'da

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, İspanya, Litvanya ve Romanya’dan gelen eğitimciler katıldı. 
Sizleri Karaman’da misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyerek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kurt konuşmasında “Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması” projesiyle farklı ülkelerden gelen eğitimcilerle öğretmenlerin buluşturulduğunu söyledi.
Türkiye’nin eğitime önem veren bir ülke olduğunun altını çizen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kurt “Türkiye genç nüfusu ve potansiyeli yüksek bir ülke. Türkiye’de 18 milyon öğrenci, bir milyonda öğretmen var. Öğrencilerimizin daha kaliteli bir eğitim alabilmesi için diğer ülkelerde uygulanan güzel örneklerin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Ülkenizde eğitim alanında uygulamış olduğunuz güzel örnekleri burada paylaşmanızı istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
“Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması” projesine katılan eğitimcilere sertifikalarının verilmesiyle devam eden program günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 
Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285