banner358

Bilgi ve Genel Kültür Yarışmasının Finali Büyük Heyecana Sahne Oldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ortaokullar Arası Bilgi ve Genel Kültür Yarışmasının” Finali Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonunda gerçekleştirildi.

Bilgi ve Genel Kültür Yarışmasının Finali Büyük Heyecana Sahne Oldu
Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Gümrah, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Final programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, bu tür yarışmaların öğrencilerin başarısından çok toplum karşında sorumluluk alarak kendilerini ifade edebilmeleri açısından önemli ve kıymetli olduğunu söyledi.  İl Müdürü Sultanoğlu, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız sosyal bir faaliyetlerdeki temel amacımız çocuklarımızı sahneye çıkartıp topluluk karşısında kendilerini ifade etmelerine imkan sağlamaktır. Bu itibarla yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tek tek tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.
İki bölge olarak düzenlenen yarışmada, Ermenek, Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinden 18, merkez ve Ayrancı ile Kazım Karabekir’den 36 okulun kıyasıya yarıştığı ve geçtiğimiz günlerde sonuçlanan yarı final sonrasında 6 ortaokul finale çıkmaya hak kazandı.
Final yarışmasına,  Başarı Ortaokulu,  Bifa Ortaokulu, Ermenek Cumhuriyet Ortaokulu, Durmuş Ali Gülcan Ortaokulu, Karaman İmam Hatip Ortaokulu ve Sarıveliler Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu katıldı.
Son soruya kadar başa baş bir mücadelenin sergilendiği yarışma sonucunda, Başarı Ortaokulu tüm rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Karaman İmam Hatip Ortaokulu ikinci olurken kalan dört okul üçüncülük mücadelesi verdi. Bu okullara sorulan yedek sorular neticesinde Bifa Ortaokulu üçüncü olmaya hak kazandı.
Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Gümrah ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık tarafından verildi.
Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285